בעקבות העיסוק התקשורתי בסיוע שהעניק למשטרה בפרשת 'ישראל ביתנו', הודיע הבוקר (א') גיל מסינג במכתב רשמי לרמטכ"ל אביב כוכבי כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל. הוא צפוי להמשיך את עבודתו בצ'ק פוינט.

״על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ״ל או כלפי צה״ל״, כתב מסינג במכתבו.

הרמטכ״ל שקיבל בצער את הודעתו של הדובר המיועד ציין כי הוא מבין את הנסיבות וכי "מסינג נבחר לתפקיד לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה". עוד איחל לו הצלחה והוסיף כי "מסינג ויתר על משרה נחשקת במגזר הפרטי לטובת חזרתו לצה״ל".

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי. צילום: דובר צה"ל

 

כזכור, יממה לאחר ההודעה על המינוי נחשף כי מסינג שימש כסוכן משטרתי שעבד סמוך לעד המדינה אמנון ליברמן והקליט בכירים במפלגת 'ישראל ביתנו'.

הרמטכ"ל ערך בירור בעקבות הפרסום ממנו עלה כי "מסינג מעולם לא היה חשוד בפרשה, וכי לא נפל כל רבב בהתנהלותו בהקשר זה". מסינג עצמו ביקש מהפרקליטות להסיר את החיסיון בנושא "כדי להסיר את העננה הבלתי מוצדקת. פעלתי מאזרחות טובה".

למרות שהבהיר גם למקורביו כי פעל מתוך רצון טוב, כאמור בחר היום כאמור מסינג להסיר את התמודדותו כדי שזו לא תשמש כלי ניגוח כלפי צה"ל.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא