אחרי 68 שנות קיומו של צה"ל, לרמטכ"ל הנכנס אייזנקוט היה דחוף במיוחד להעלות את גילוח זקני חיילי צה"ל על ראש פקודותיו. לא מדובר בפקודה חדשה. חיילי צה"ל אמורים להיות תמיד מגולחים ומצוחצחים. רענון הפקודה הדיף ניחוח מתריס. אייזנקוט בא לעשות סדר עם החיילים הדוסים ועם סכנת ההדתה שעיתון 'הארץ' מתריע מפניה. לאורך השנים הצליח צה"ל הגדול והחזק לתמרן היטב בין נוקשות כללי המשמעת הצבאיים לבין המנהגים וההלכות של המסורת היהודית. גם אם היו טרמפיסטים שגילו את דתיותם לצרכי נוחות, האנרכיה לא חדרה לצבא. גילוח הזקנים כעת בא בהמשך לביטול המוחצן של האגף ל'תודעה יהודית' ברבנות הצבאית.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

לעדכונים נוספים – כנסו לעמוד הפייסבוק של שביעי

ההוראה הגורפת לגילוח ניתנה לפני כ-3 חודשים. לחיילים ניתנה אפשרות ערעור. הגוף שטיפל בכך היה השלישות ולא הרבנות הצבאית. עוד בטרם התקיימו הערעורים ניתנו היתרים באופן שרירותי. אתה כן, אתה לא. ואז הגיעה ספירת העומר וההליך הוקפא. בימים האחרונים הוא חודש.

באחת החטיבות הקרביות זומנו הלוחמים למפקדת הרס"ר הגדודי לבחינת דתיותם. הם נכנסו להיבחן בזה אחר זה. את הבחינה ערך עוזר הרס"ר. חייל צעיר שאינו דתי. הוא החזיק דף עם 3 שאלות ותשובות. שאלה ראשונה: מהו שליח ציבור? (התשובה הרשומה בדף: חזן) שניה: מה פרשת השבוע ומה היתה פרשת השבוע הקודמת? שאלה שלישית: מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? חשוב לדייק בתשובות שיחפפו לנרשם בדף. מי שהשיב כי הוא נוטל ידיו נדרש להשיב בשנית. ספוילר: התשובה הנכונה היא 'אומר מודה אני'.

השאלות והתשובות עברו מאחד לשני. דתיים ושאינם, כולם עברו את הבחינה בהצלחה.

לוחמים שעברו את החוויה סיפרו על תחושות של מבוכה והשפלה. האם אלה מדדי צה"ל לזיהוי דתיותו של אדם?

ההומואים מחריבים לנו את העתיד?

"ההומואים הם האנשים שמחריבים לנו את העתיד. מדובר בקבוצה אלימה ששולטת בכל מוקדי הכח וההשפעה בתקשורת ואף אחד לא עומד מולם.

חשבנו שהם חולים. צחקנו עליהם… והם מובילים בהמון כוח ונחישות את הזוועה. את ההתעללות הבוטה בסיכוי שלנו להקים כאן מדינה יהודית. הם לקחו באלימות את התקוות שלנו. רמסו ברגליים גסות את המוסר היהודי. הם ניצחו כי מישהו היה טיפש מספיק כדי לפחד מהם. למה אין מישהו אמיץ וחזק מספיק לשים אותם בכלא? איזה בסיס מוסרי מעוות גורם לכך שהאנשים האלה יכולים לקיים מצעדי גאווה מבלי שאף אחד יעצור את זה, שיגיד להם הגזמתם! אתם סוטים שפלים. מקומכם בכלא! איך חוקי מדינת ישראל מתגמשים כל הזמן כדי להעניק להם עוד זכויות ועוד הטבות. איך לא אומרים להם: "אתם לא חלק מקהל ישראל. אתם בושה לציונות וחרפה ליהדות. איך יכול להיות שהשלמנו עם המופרעים האלה שרוקדים ערומים במרכזה של עיר, כאילו היינו סדום עם דגלי גאווה שהם דגלי חרפה…".

עופר ניומן נגד המתנחלים. צילום מסך: פייסבוק
עופר ניומן נגד המתנחלים. צילום מסך: פייסבוק

הטקסט הזה, אם היה נכתב, היה גורר את כותבו למעצר מתוקשר על ההסתה. אבל הוא עיבוד מקוצר ומעודן של דברי עופר נוימן, דובר מפלגת העבודה, שנאמרו השבוע כנגד המתנחלים- אבל כאן כללי המשחק שונים. סגנון הביטויים החולניים ומתירי הדם כנגד יהודי יו"ש אינו חדש, מדובר במורשת אבות. המפתיע, שהם נאמרים פחות משבוע אחרי שמפלגת העבודה והתקשורת הזדעזעו מדברי רמי סדן על ש"ס ועל רקעו העברייני של דרעי, ושהם נכתבו ע"י הומוסקסואל שהוא וחבריו מנהלים מאבקים אלימים כנגד כל מי שמעז להעליב את הקהילה הלהט"בית. ניומן, שהבין את הנזק למפלגתו, התנצל בעמוד הפייסבוק שלו. חבריו לקהילה הגיבו בבוז. להתנצלות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.