דף הבית > כלכלה וצרכנות > גילאון על מאבק הנכים: "פועל בתיאום עם ההסתדרות"

גילאון על מאבק הנכים: "פועל בתיאום עם ההסתדרות"

בכנס של 'כוח לעובדים' התייחס יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, לשיתוף הפעולה עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן במאבק להעלאת קצבאות הנכות: "כל האופציות והכלים על השולחן"

אילן גילאון. צילום: פלאש 90
אילן גילאון. צילום: פלאש 90

"בכל הנוגע למאבק הנכים אני פועל בתיאום מלא עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן" כך אמר הערב (ב') יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון בכנס של 'כוח לעובדים'. "יש בינינו הבנה שאם תוך 10 ימים לא נראה התקדמות בחקיקת ההסכם, כל האופציות והכלים על השולחן".

"בהסכם שנחתם בתיווך ההסתדרות מול הממשלה והאוצר, סיכמנו שב- 1.1.18 יסתיים תהליך החקיקה והפעימה הראשונה של ההסכם תצא לפועל. אם הכסף לא ייכנס לחשבונות הבנק של הנכים בתחילת ינואר, ההסכם הופר", הוסיף גילאון. "אני רוצה לברך את יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על מחויבותו המלאה למאבק הנכים ועל התגייסותו היום למשבר הביטוח הסיעודי".

כזכור, בשבוע שעבר שיגר גילאון מכתב בהול לח"כ אלי אלאלוף (כולנו), יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, בדרישה לקדם את החוק להעלאת קצבאות הנכות שנחתם בין ארגוני הנכים, האוצר וההסתדרות. לדבריו, על מנת שההסכם יכנס לתוקף עליו לעבור חקיקה בכנסת.

"גולת הכותרת של ההסכמות הייתה שב-1.1.18 אמורה להיות הפעימה הראשונה של מתווה העלאת הקצבאות. נכון להיום, אפילו תזכיר חוק לא פורסם". לטענת גילאון, "לאורך כל הזמן הזה, ולמעשה ב- 16 השנים האחרונות, מעל 229,000 אנשים בישראל ממשיכים לנסות להתקיים מקצבת נכות זעומה שאינה מאפשרת להם לחיות בכבוד. 184,122 אנשים החיים על קצבת נכות מלאה מתקיימים לאורך כל התקופה הזאת מ- 2,342 ש"ח בלבד".

במכתבו דרש גילאון מיו"ר ועדת הרווחה אלאלוף לכנס את הוועדה בדחיפות ולהתחיל את הדיון הציבורי בהצעת החוק.  גילאון שלח העתקים מהמכתב גם לרה"מ בנימין נתניהו, לשרים משה כחלון וחיים כץ וליו"ר ההסתדרות אבי ניסקורן.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

אולי יעניין אותך גם

654 מיליון דולר: האם הפעם ימצא הזוכה המאושר?

אחרי שלושה חודשים ללא זוכים, הערב תתקיים בארה"ב הגרלת ה"מגה מיליונס". הפרס: 654 מיליון דולר