"עוצרים את שפועל במחשכים", זועקות כותרות חדש המגייס כסף כדי לעתור לבג"ץ בדרישה לסגור לאלתר את המכינה הקדם-צבאית '' בעלי.

"מבקשים אותנו". צילום מסך מתוך הפרוייקט באתר drove

 

"מאיימים להרוס ולהחריב את ערכיה של "

הסיבה: "במשך עשרות שנים פועלת בחצר האחורית של מדינת ישראל מכינת '' שמעבירה את חניכיה, נערים בני 17 ו-18, קורס לפיקוד וקצונה משיחי, במטרה להחדיר לצה"ל מפקדים וקצינים עם תרמיל ערכים שמאיים להרוס ולהחריב את ערכיה היהודים והדמוקרטים של ישראל", כך נכתב בדף ההסבר לפרויקט באתר מימון ההמונים drove.

אל ההסבר המסית צורף סרטון ובו קטעים ערוכים ונטולי הקשר משיעורים שהעבירו רבנים המלמדים במכינה בשלל מסגרות, המוכיחים כביכול כיצד "הם פועלים לכבוש את צה"ל כקרש קפיצה ללב החברה הישראלית, בדרך להפיכה דתית, והקמת מדינת יהודה ההלכתית, על כל שטחי ארץ ישראל". לדברי היוזמים, "זה החזון המשיחי שלהם, זאת המטרה".

"". צילום מסך מתוך דף הפרויקט באתר drove

 

על פי עו"ד יאיר נהוראי, החתום על הפרויקט, "רק עתירה לבג"ץ תוכל למנוע את הסכנה, ולעצור את עשרת המיליונים שמעביר בנט בשנה ממשרד החינוך לאנשיו בצבא המשיחי ב'עלי'". לשם כך, מסביר נהוראי, הם זקוקים לכסף שישמש למשאבים, כוח אדם ואלפי שעות עבודה הכוללת תמלול מאות שעות של שיעורים במכינה ועיבוד החומר לכדי דו"ח משפטי. כל זאת כדי ש"נפסיק לממן מהכיס שלנו את מי שמבקש לחסל אותנו".

"ביחד נציל את החיילים והחיילות שלנו מהידיים שלהם. ביחד נעשה סוף למשיחיות, ונחזור לשפיות", חותם היוזם בפאתוס.

העומדים מאחורי הפרויקט: קרן Tides התומכת בעקיפין ב- ובארגוני טרור

נכון לשעת כתיבת שורות אלו נאספו לפרויקט כ-10,700 ש"ח מתוך 200,000 ש"ח שהוגדרו כסכום היעד. "הקבוצה הזו מסוכנת לקיומנו כעם, כחברה וכמדינה", הסביר אחד התורמים בתגובות. "הגיע הזמן לשים סוף למשיחיות הלאומנית!", קרא תורם אחר. תורם נוסף קרא "לעצור את הגלגל המסתובב אחורה לפני שיהיה מאוחר מידי".

כספם של התורמים לפרויקט מועבר לעמותה בשם 'הברית האזרחית הישראלית', עמותה נטולת אישור ניהול תקין על פי אתר רשם העמותות. על פי אתר 'הברית הישראלית', העמותה שמבקשת את כספי הציבור ממומנת ע"י הקרן הבינלאומית Tides שנחשף כי קיבלה מיליוני דולרים מארגונים של ג'ורג' סורוס ותורמת סכומי עתק לארגונים תומכי BDS, או בשפת האתר – קרן הפועלת לקידום "מדיניות פרוגרסיבית בתחומי זכויות האדם, הצדק החברתי ואיכות הסביבה".

התרומות יועברו לעמותה הממומנת ע"י קרן Tides הפועלת נגד ישראל בעולם

 

בין הארגונים בהם תומכת הקרן הבינלאומית: ארגון 'קוד פינק' המקדם חרם והטלת סנקציות על ישראל בשדולת 'ג'יי-סטריט', מביעה תמיכה בארגוני הטרור חיזבאללה, חמאס והאחים המוסלמים ואחראית בין היתר לארגון משט המרמרה.

מענקי קרן Tides לארגון הקיצוני Code Pink ב-2016 עומדים על 62,500 דולר. צילום מתוך רשימת מקבלי המענקים באתר קרן Tides

 

בעבר אף נקשר שמה של קרן Tides בתמיכה שהועברה למכון מחקר במטרה להשפיע על דעת הקהל האמריקנית כדי לקדם את הסכם הגרעין עם איראן.

לפי אתר רשם העמותות, ל'ברית הישראלית' אין אישור ניהול תקין

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.