בעקבות המתקפות החריפות שספגה שרת המשפטים איילת שקד אחרי חשיפת פרשת אפי נוה, גורמים במערכת המשפט טוענים: "אין לה קשר לחשדות, שמה מוכפש לשווא".

 

תחת מתקפה. . צילום: פלאש 90

 

על פי הדיווח ב'כאן', הגורמים הסבירו כי קשריה המקצועיים של שקד עם בתפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין אינם קושרים אותה למעשים שלכאורה ביצע: "אם יש מי שמשחית מאחורי הקלעים, הבעיה עם המשחית ולא עם המנגנון".

"בימים האחרונים יש נגדי מתקפה משולחת רסן, שקרית ומסיתה, האשמות שווא ובדיות", אמרה השרה שקד בכנס המשפט העברי לזכר עורך הדין יעקב וינרוט שהתקיים ביום חמישי.

בפרשה מייצרת גלים רבים. מגיע למשרדי להב 433 בלוד. צילום: פלאש 90

 

מוקדם יותר הגיבו שרת המשפטים ונשיאת בימ"ש העליון, אסתר חיות, בהתייחסות משותפת לפרשה החמורה: "מדובר בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות בקשר למינוי של שופטת שלום אחת לפני מספר שנים ולניסיון להביא למינוי שופט שלום לבית המשפט המחוזי שלא קודם", אמרו בהודעה.

 

בהודעה נכתב עוד: "ראינו לנכון לציין כי אנו סמוכות ובטוחות כי מערכת אכיפת החוק תמצה את חקירת הפרשה ותגיע לחקר האמת. עוד ראינו לציין כי במהלך תקופת כהונתה של שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, כיושבת ראש הוועדה לבחירת שופטים, מינתה הוועדה 334 שופטים ורשמים בכירים בהליך מיון ובחירה קפדני ומקצועי. לצד השרה מכהנים בוועדה שני חברי כנסת, שר האוצר, שלושה שופטים של בית המשפט העליון ובהם נשיאת בית המשפט העליון וכן שני נציגים של לשכת עורכי הדין".

גם היא חוששת לפגיעה במערכת המשפטית בעקבות הפרשה. נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות. צילום: פלאש 90

 

כזכור, במסגרת הפרשה פרסמה הבוקר המשטרה כי חקירה נפתחה ביחידה הארציות לחקירות הונאה בלהב 433 בעקבות מידע שהגיע לפני כשבועיים והבוקר, בפעילות של היחידה, נעצר לחקירה חשוד אחד, שהינו עורך דין, ועד כה זומנו והגיעו לחקירה שתי חשודות נוספות – אחת מהן שופטת שלום ואחת מהן עורכת דין – וכן זומנו עדים, בהם ככל הנראה חברי הוועדה למינוי שופטים, נערכו חיפושים ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב.

כאמור, מאוחר יותר הותר לפרסום כי העצור בפרשה הוא יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נווה, והוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.

 

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.