זיגמר גבריאל. צילום:  פלאש 90
זיגמר גבריאל. צילום: פלאש 90

שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל מגבה את החלטת בעד "": היום אמר גבריאל כי "הרצח ההמוני והשיטתי התבצע על ידי המדינה שלנו, ולא על ידי אף אחד אחר. אנשים ששיתפו פעולה על דעת עצמם לא משנים דבר בנוגע לזה".

גביראל הוסיף: "אנחנו משוכנעים שרק בחינה מעמיקה של ההיסטוריה שלנו יכולה להביא לפיוס. הדבר כולל אנשים שחוו סבל בלתי יתואר בשואה, ומסוגלים לדבר על הסבל שלהם".

אתמול התייחס מטאוש מורבייצקי, ראש ממשלת , לחוק שאושר השבוע בסנאט הפולני. לדבריו, ניתן היה לבחור "תזמון טוב יותר" להעברתו מאשר ערב יום השואה הבינלאומי, כמו גם "להציג אותו בצורה טובה יותר". עם זאת הדגיש כי החוק נחוץ כדי להגן על האמת ההיסטורית בנוגע לפולין בתקופת המלחמה.

התבטאויות אנטישמיות נגד שגרירת ישראל בפולין

בתוך כך, פרסמה אתמול (ו') הודעה חריגה ובה מסרה כי השגרירה, אנה אזארי, סופגת מסרים אנטישמיים שחלקם מופנים אליה באופן אישי. לפי השגרירות, אזארי "התאפקה" עד כה, אך למרות הצהרתו של מנהל ערוצי הטלוויזיה הפולנית הממלכתית, שלפיה אין מקום לאנטישמיות בערוצים אלה, התופעה ממשיכה, בין היתר בציוצים בטוויטר.

אחרי שחוק השואה אושר בסנאט הפולני, משרד החוץ תקף את פולין ואמרה כי: "ישראל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע באמת ההיסטורית. שום חוק לא ישנה את העובדות. מדינת ישראל מתנגדת בתוקף להחלטת הסנאט הפולני. ישראל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע באמת ההיסטורית. שום חוק לא ישנה את העובדות".

גורם מדיני אמר עוד לערוץ 20 כי בירושלים "מביעים אכזבה עמוקה לאור העובדה שמערכת היחסים בין המדינות חשובה לשני הצדדים. העברת החוק מנוגדת לרוח השיחה בין שני ראשי הממשלה, שהתקיימה ביום ראשון (28.01(".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.