ליאור רפאלוב. צילום: Xan Boen
ליאור רפאלוב. צילום: Xan Boen

ליאור רפאלוב אמור להשיב למכבי חיפה האם הוא מוכן לעזוב את קלאב ברוז׳ ולחזור הביתה. בישיבת העבודה של גיא לוזון עם ראשי מכבי חיפה, שמו של רפאלוב עלה כמי שעשוי לעשות את השדרוג הגדול שהמועדון צריך. בהיעדר שחקנים ישראלים מובילים פנויים בשוק, לוזון לוחץ על רפאלוב לחתום בחיפה.

האליפות האחרונה של מכבי חיפה הייתה עם רפאלוב לפני שבע שנים, הקשר חתום בברוז׳ לעוד שנתיים אך אינו שולל את האפשרות לשוב לחיפה. רפאלוב זכה באליפות ובגביע עם קבוצתו בבלגיה, הוא נהנה משכר גבוה מאוד של 700 אלף יורו נטו לעונה, והמסר שלוזון וראשי מכבי חיפה קיבלו מהשחקן הוא שהכל תלוי בגובה החוזה שהמועדון יציע לו.

מכבי חיפה מוכנה להפוך את רפאלוב לשחקן הישראלי הכי יקר במועדון ולהחתימו על חוזה לשלוש שנים תמורת 400 אלף יורו נטו לעונה. בכדורגל הישראלי מדובר בחוזה גבוה ומכובד אולם עבור רפאלוב לא מדובר בפיתוי. בינתיים לוזון מנסה לשכנע את רפאלוב לחזור לכרמל גם באמצעות סוכנו, דודו דהאן.

בנוסף, מקבל רפאלוב המון טלפונים והודעות מאוהדים של מכבי חיפה שלוחצים עליו לחזור למועדון. השאלה הגדולה היא האם מכבי חיפה תצליח לשחרר את השחקנים הזרים שלוזון אינו רוצה אותם וחתומים על חוזים גבוהים מאוד. ההצעה לרפאלוב תעבור שדרוגים ככל שהמועדון יצליח להיפטר ממרבית הזרים במינימום פיצוי כספי.

לפני ימים אחדים אמר לוזון כי ״צריך להתעלם ממושגים ולעבוד כדי שתהיה קבוצה טובה יותר בעונה הבאה. נעשה מה שצריך גם אם צריך להחליף שני שחקנים, נחליף שניים, ואם צריך להחליף שישה אז נחליף שישה. נעשה מה שצריך ולא נחשוש בגלל מה שיגידו. הדבר הכי חשוב לעונה הבאה זה איזון. גם אם תביא שחקן איכותי מאוד, אתה צריך לידו שחקנים שיתאימו. אין שום שחקן שהייתה פניה אליו ולא הביע נכונות להגיע למכבי חיפה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20