4:22 17/12/2017
דף הבית > ספורט > גיא לוזון יאמן את הפועל תל אביב עם כל הסמכויות המקצועיות

גיא לוזון יאמן את הפועל תל אביב עם כל הסמכויות המקצועיות

שכרו יהיה 150 אלף יורו עד לסיום העונה. אלי גוטמן שיחזור לעמדת המנהל המקצועי לא יתערב בהחלטות של המאמן. הסעיפים על הסמכויות יופיעו בחוזה

גיא לוזון חוזר לעמוד על הקווים בהפועל תל אביב. כבר במשחק הראשון מצפה לו הדרבי מול מכבי תל אביב במחזור הקרוב.  הפועל תל אביב ממתינה לתשובה רשמית מהמאמן האם הוא נענה לפנייה לשמש מאמן הקבוצה. אמיר כבירי הבעלים ואלי גוטמן המאמן פנו ללוזון והציעו לו לשוב למועדון. ההצעה הפתיעה את לוזון שנפגש עם גוטמן ואחרי פגישה ארוכה סוכם כי לוזון ישיב תוך 24 שעות.
לוזון. יחזור לאמן במתחם וולפסון. צילום: פלאש 90
לוזון. יחזור לאמן במתחם וולפסון. צילום: פלאש 90
הפועל תל אביב מדורגת במקום ה-12, מקום אחד מעל הקו האדום עם 2 נקודות בלבד. התקציב של הקבוצה הוא הרביעי בגודלו בליגת העל, 42 מיליון שקל, אבל הנתון הזה הפתיע את המאמן כאשר נאמר לו כי חלק מהתקציב מיועד לחובות עבר והקבוצה נאלצה למכור שחקנים ולהתמודד עם בעיות בתשלום משכורות והחתמת שחקני רכש איכותיים.
המציאות העגומה הזו גרמה לגוטמן כבר זמן רב לחשוב על עזיבה אולם החוזה הכבד שיש לו, 270 אלף יורו לעונה, והעובדה שאין לו אלטרנטיבה ראויה, הוא החליט להישאר. המאמן אינו מרוצה מההתנהלות של הקבוצה, אולם כאשר הוא חזר למועדון בעונה שעברה נאמר לו בדיוק מה מצבה הכספי. גוטמן חזר להפועל תל אביב על תקן מנהל מקצועי מעל המאמן גיא לוי, אולם מהר מאוד השניים לא הסתדרו, לוי עזב וגוטמן ירד לכר הדשא.
התוצאות המאכזבות בעונה שעברה ותחילת העונה העגומה גרמה לגוטמן להציע לבעלים כבירי לצרף את לוזון לעמדת המאמן ולחזור לתפקיד המנהל המקצועי. כבירי נענה לבקשה של גוטמן ונתן לו את המנדט לסכם עם לוזון את חזרתו למועדון. בפגישה בין השניים עלה הנושא הכלכלי והמקצועי. לוזון קיבל סקירה כללית על המצב הכלכלי, הדרישות שלו נענו מהר מאוד והסוגיה שגרמה ללוזון לחשוב היא העבודה עם גוטמן עצמו.
גוטמן ושוינפלד. פרידה מהירה מהקווים.. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב"
גוטמן ושוינפלד. פרידה מהירה מהקווים.. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב"
הסיכום הכספי הוא שכר של 150 אלף יורו עד לסיום העונה לא כולל מענקים על פלייאוף עליון, אירופה וזכייה בגביע. לוזון ביקש חוזה עד לסיום העונה כדי לשמור אופציה לחזור לאמן באירופה. לוזון אמר בכל הזדמנות כי יחזור לאמן בישראל רק אם יהיה לו אתגר. אין ספק כי האתגר בהפועל תל אביב כפול עבורו, ראשית האתגר להוציא את הפועל תל אביב לדרך חדשה מתחתית הכדורגל הישראלי חזרה לצמרת הוא גדול, שנית, לוזון אימן את הקבוצה ופוטר. החזרה למועדון היא הישג גדול עבורו ולכן הנטייה שלו להשיב בחיוב.

הבעיה הגדולה של לוזון היא סביבת העבודה שלו

לוזון אינו אוהב לעבוד עם מנהלים מקצועיים, הוא וגוטמן אנשים שונים לחלוטין ולא יהיה לו קל לעבוד עם מאמן הנבחרת לשעבר. כאשר גוטמן הגיע להפועל בעונה שעברה הוא הבהיר לגיא לוי כי הוא כמנהל מקצועי יתערב למאמן בנושאים המקצועיים ואם יצטרך יירד לכר הדשא. אצל לוזון הנושא המקצועי עלה עוד לפני הנושא הכספי. לוזון דרש וקיבל מגוטמן הבטחה כי לא יתערב בעניינים מקצועיים למעט החתמת שחקני רכש. לוזון דורש שכל הסעיפים יועלו על הכתב וכי לוזון יהיה הסמכות המקצועית בכל הקשור לאימונים, לקביעת הסגל וההרכב וניהול המשחק.
גוטמן מוכן לסגת לאחור ולהיות מנהל מקצועי כמו ג׳ורדי קרויף, כזה שמנהל מו״מ עם שחקנים, מחתים אתם על החוזים ומנהל את החיפושים אחרי זרים. עכשיו לוזון צריך להחליט האם הוא מאמין שגוטמן יכבד את הסיכום והשניים יעבדו יחדיו עם שיתוף פעולה מלא או שהשניים ינהלו קרבות מידי יום שייאלצו את לוזון לעזוב.
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רוקאביצה לא מסתדר עם הכתומים. צילום: ראובן כהן, אתר מכבי חיפה

גם בלי לוזון: מכבי חיפה הפסידה לבני יהודה

ליגת העל: הירוקים רשמו הפסד נוסף לחבורה של אבוקסיס, תיקו מאופס להפועל חיפה באשקלון, חלוקת נקודות בין פ"ת לאשדוד וניצחון דרמטי לסכנין מול עכו