גיא לוזון במסיבת העיתונאים. צילום: מכבי חיפה
גיא לוזון במסיבת העיתונאים. צילום: מכבי חיפה

 

אחרי הכישלונות הגדולים בשנים האחרונות, במכבי חיפה נרתעו מלפזר הצהרות. העונה החליטו במועדון להוריד פרופיל בכל הנוגע לתקשורת, נאבקו נגד קיום מסיבות העיתונאים לפני משחקים כפי שדורשת המנהלת, ולא התלהבו אפילו לקיים מסיבת עיתונאים שגרתית ערב פתיחת העונה. אבל המאמן גיא לוזון הצליח במסיבת עיתונאים אחת ובמשפט אחד להלהיב את אוהדי מכבי חיפה. ״המטרות של מכבי חיפה השנה הן מקומות 1-3. אני שלם עם הסגל הקיים״.

לוזון לא הוציא את המילה אליפות מהפה, אבל העובדה שהמטרה שלו היא גם המקום הראשון, המשמעות ברורה. אבל לוזון, כמו תמיד, אוהב לשמור על השחקנים שלו גם אם זה תוך הטחת ביקורת בתקשורת. המאמן לא אהב את הזיגזג המהיר של התקשורת בביקורת הקשה על הקבוצה שלו אחרי ההפסד לבני יהודה, ולא אהב את הסופרלטיבים אחרי הניצחון על האלופה. ״מאוד טבעי אצלנו במדינה להמליך מלכים או לגמור שחקנים אחרי משחק או שניים. לא חושב שזה רציני לשפוט שחקן, זר או ישראלי, אחרי שני משחקים. לא לטוב ולא לרע. אם רוצים לעשות סיכום אז בינואר אפשר לתת דעה על שחקנים״.

אימון מכבי חיפה לקראת עכו. צילום: מכבי חיפה
אימון מכבי חיפה לקראת עכו. צילום: מכבי חיפה

 

גיא לוזון לא בורח מאחריות ואמר: "חובת ההוכחה היא על המאמן בכל משחק״. החלוץ היווני החדש יהיה בסגל לראשונה נגד הפועל עכו ומדובר באחד השחקנים המסקרנים שהגיעו לישראל בשנים האחרונות. ״סטפנוס אתנסיאדיס מתאמן איתנו כבר כמה שבועות, הוא שחקן טוב ואיכותי אבל הוא לא בכושר המקסימלי שלו. הוא מאוד חכם במשחק, מאוד חד מחוץ לרחבה, חלוץ אמיתי לדעתי".

אחרי שבוע בו הקבוצה התאמנה עם סגל חסר בגלל משחקי הנבחרות, הצעירה והבוגרת, ביום חמישי קיבל לוזון את כל שחקני הסגל לשלושה ימי אימון מלאים עד למפגש בעכו. אלפי אוהדים יגיעו מחיפה למשחק ואמורים כמו במושבה למלא את היציעים בירוק, הפעם בתקוה לא לאכזב אותם כמו שקורה בדרך כלל מול הקבוצות הקטנות.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20