גבי? גבי גזית? לא להאמין. אבל רק השבוע הוא אמר שתיכף יגיעו גם אליו, ותיכף ימצאו גם עליו איזה סיפור מלפני ארבעים שנים. אז מה רודפים אותו? יכול להיות שהוא רק קורבן של קמפיין מי טו במסגרת מסע החשיפה והטיהור שאנחנו עדים לו בשבועות האחרונים? לא יכול להיות.

הרי זה גבי, זה גבי שמעיד על עצמו כמגן ולוחם למען זכויות נשים? איך זה שזה מה שאומרים עליו עכשיו? הרבה שאלות ותהיות יש לנו בעניין גזית. עוד מעט נתמודד איתן בהרחבה.  אבל קודם ליאיר לפיד. הוא נדרש השבוע להתייחס לפוסט שפרסמה העיתונאית הויתיקה סילבי קשת ובו תארה כיצד אביו המנוח של לפיד תקף אותה מינית, לכאורה, בדירתה בלונדון ב-1963. זה תיאור מפורט וקשה. התגובה הראשונה של לפיד היתה "אין איך להגיב לסיפור מלפני 54 שנים":

העדות של סילבי קשת היא קשה וכואבת, אבל לפיד צודק. כאשר האיש לו מיוחס המעשה כבר איננו בין החיים – קשה עד בלתי אפשרי לבחון את העדות הזאת. לקבל תגובה ממה שמואשם במעשה. אבל איפה היתה העמדה ההגיונית הזאת של לפיד לפני שנה וחצי כאשר בהתייחסות לתחקיר עובדה על רחבעם זאבי המנוח אמר את הדברים הבאים:

מדוע לברור מילים כאשר המת הוא לא האבא שלך. הימים ימים של מוסר כפול. הנה רק אמרנו מוסר כפול – והגענו לגבי גזית. כך הוא נשמע שלשום בתוכנית הרדיו שלו.

אז האם גבי גזית ידע במקרה הזה על מה הוא מדבר? הנה מה שכותבת אתמול דנה ויס, הפרשנית המדינית של חברת החדשות. תחשוב טוב גבי גזית. גם לפני 15 שנה עשית. ויותר. כמו למשל להתעקש לנשק על הפה כשנפגשים ככה סתם במסדרון במערכת. למה. ככה. כי אתה יכול. בשגרה. אז קבלו אותו, את המגן והלוחם למען זכויות נשים.

אז לאיזה תגובה ציפתם מגבי גזית? שיודה בשידור? שיציג את הגרסה שלו לדברים החמורים שמתארת ויס? הרי זה האיש שבחודש שעבר השמיע סיפור משלו על גנדי וביקש שנאמין לו. זה האיש שאמר ברדיו שנשים שמשתכרות נושאות באחריות לתקיפתן המינית. זה גבי גזית.  זמן קצר אחרי הדברים שלו הבוקר הגיע הציוץ הבא של הדס שטייף, כתבת הפלילים של גלצ. וממש עכשיו עוד עדות. שוב גבי גזית. החשד? הטרדה מינית. וכך אומרת לאוזני העדה. עבדתי ב103 ושם זה קרה.

ישבתי וידו החליקה לי במורד הגב עד.. בקשתי שיפסיק. לא ארחיב רק אומר שהצעירה הודיעה גם היא שהיא מתייצבת לימינה של דנה וייס. אם יהיה צורך תיחשף. נעצור כאן. דנה רוצות להגיד לך את לא לבד.  לא חמישים שנה, וגם לא חמש עשרה שנה. הנה עדות ממקום העבודה הנוכחי של גבי גזית ברדיו 103. הנה עוד הזדמנות למי שהבוקר העיד על עצמו כמגן ולוחם למען זכויות נשים – לנסות להיות כנה ותקיף מול המיקרופון שלו – הפעם לא כלפי אחרים – אלא כלפי עצמו.

אמיר איבגי

אמיר איבגי