ידו הערב (ש') ארבעה בקבוקי תבערה לעבר רכבים בכביש הסמוך ליישוב שבגוש עציון. אחד מהבקבוקים פגע ברכב בו נסעו בני זוג ופעוט בין ש.ג למוצב צה"ל, אולם הם לא נפגעו.

בקבוק תבערה פוגע בג'יפ. צילום ארכיון: פלאש 90

 

כשעה לאחר מכן, מחבלים נוספים ידו שני בקבוקי תבערה לעבר רכבים בכביש -חברון, באזור עיקול המעיין, דרומית ליישוב. גם במקרה זה, בנס, לא היו .

"צירי הגישה לציר היישובי מאזור חלחול נסללים ע"י פלסטינים ולא נחסמים"

בתגובה לניסיונות הפיגוע המתמשכים בציר זה, מסרו הערב ביישוב כרמי צור, כי "ניסיון הפיגוע הערב בו מחבלים יידו בקבוקי תבערה לעבר משפחה שיצאה משער הישוב כרמי צור מצטרף לאירועים נוספים שארעו לאחרונה בהם נזרקו בקבוקי תבערה על אותו ציר".

לדבריהם, "לצערנו צירי הגישה לציר היישובי מאזור חלחול נסללים על ידי פלסטינים ולא נחסמים למרות בקשות חוזרות ונשנות מצידנו. הנוכחות היהודית על גבעת שורק השולטת על הציר נהרסת פעם אחר פעם בידי המנהל האזרחי".

עוד מוסיפים ביישוב, כי "כנראה שמי שמגמגם מול שריפות שדות בדרום הארץ עוצם עיניו מול ניסיונות שריפה של משפחות בגוש עציון. אנו מקווים שמערכת הבטחון תתעורר ותגיב בחומרה על ניסיונות רצח אלו לפני שנשלם בדם".

"עוצמים עיניים מול ניסיונות שריפה של משפחות". מחבלים מיידים בקבוקי תבערה. צילום: עיסם רימאווי, פלאש 90

 

בתוך כך, גם בכבישי השומרון נמשך הערב (ש') ההפקר, כאשר מחבלים ידו לעבר כלי בכביש , סמוך לעזון שבשומרון. נגרם לאחד הרכבים. לא היו נפגעים בפיגוע זה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.