נמשכת מגמת ההידרדרות של מפלגת המחנה הציוני ברשות בוז'י הרצוג . כך עולה היום מסקר מאגר מוחות שנערך עבור רדיו ללא הפסקה 103FM . על פי הסקר מפלגת הליכוד ברשות נתניהו אמנם מאבדת קצת מכוחה אך נשארת מפלגת השלטון.

למרות המתקפה ההדדית בין הבית היהודי לליכוד. וההודעות הסותרות מטעם משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה. נראה שגוש הימין (הליכוד, הבית היהודי וליברמן) דווקא מתחזק  ועולה ל- 49 מנדטים לעומת 44 כיום. כאשר הבית היהודי עולה בחמש מנדטים  ל-13 וישראל ביתנו עולה ל-9 מנדטים.Screenshot_11

כאמור מגמת ההתרסקות של יו"ר האופוזציה בוז'י הרצוג נמשכת כאשר המחנה הציוני מדרדרת ל-10 מנדטים בלבד לעומת 24 כיום. הנהנה המרכזי מההחלשות של המחנה הציוני היא מפלגתו של יאיר לפיד יש עתיד, שמזנקת ל-21 מנדטים לעומת 11 כיום. לפיד שמסתמן כמפלגת מפלט מתחזק גם על חשבונו של שר האוצר כחלון שיורד מ-10 מנדטים ל-6 בלבד.

הסקר מתייחס למצב הפוליטי כמו שידוע לנו היום אך צריך לקחת בחשבון מספר שחקנים חדשים שצפויים להיכנס למערכת הפוליטית ולשנות את יחסי הכוחות.  סימן השאלה הראשון הוא מה יעשו הרמטכ"לים לשעבר בוגי יעלון, בני גנץ וגבי אשכנזי. הערכות הם שלאחר שיעלון הודיע כי התמודד על הנהגת המדינה בבחירות הבאות. הוא צפוי לחבור לגדעון סער ולעוד כמה ממאוכזבי נתניהו ולהקים מפלגת ימין מרכז נוספת.

הרצוג. לע"מ
הרצוג מתרסק. לע"מ

אשכנזי וגנץ עדין בסימן שאלה גדול אך לאור מצבה של מפלגת העבודה והרצון של כמה מחברי המפלגה להביא שחקן חוץ חזק שאולי יצליח לשקם את ההריסות, גנץ ואשכנזי שניהם אופציות טובות מאוד למפלגת העבודה אך ספק אם ירצו להכניס את עצמם למיטה גוססת כמו מפלגת העבודה. קימות גם הערכות שנתניהו ינסה לצרף את גנץ כתחליף ליעלון בתור הביטחוניסט הבכיר בליכוד.

עוד שאלה היא מה יקרה בבית היהודי. המפלגה יוצאת למפקד כאשר היחסים בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי ותקומה לא במיטבם. יש אפשרות שאורי אריאל יחבור הפעם לאלי ישי. כאשר גם מפלגת זהות של פייגלין  נושפת בעורף .חגי סימן טוב

חגי סימן טוב