כולנו ביחד? צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הערב (ש') השמיע שר הביטחון אביגדור ליברמן איום משונה בחשבון הטוויטר שלו, דקות ספורות לפני צאת השבת, ליברמן צייץ: "בחיים, יש רגעים שבהם צריך ללכת עם מה שאתה מאמין ולא עם מה שכדאי או משתלם. זהו בדיוק הרגע". ביום שישי פורסם בכאן כי אחד מבכירי הליכוד קוראים לנתניהו להיפרד מליברמן ולתת את תיק הביטחון דווקא לבנט. הערב אפשר לומר שגם ב'כולנו' לא יתעצבו לראות את ליברמן עוזב את הממשלה.

גורם בכיר במפלגתו של כחלון אמר לערוץ 20 הערב כי "אחרי המרכולים שהם הצביעו נגד, המפלגה החליטה שזה לא יקרה יותר. שליברמן יעשה מה שהוא רוצה". כולנו, לעומת זאת, תתיישר לפי הסיכום הקואליציוני. גורמים בכולנו צופים שיושג מתווה שיאפשר את המשך כהונת הממשלה. זאת אחרי שבמהלך השבוע כבר העריכו כי הבחירות קרבות.

עם זאת, בלשכת רה"מ מאסו מדרישות החרדים ומהמשברים התכופים, כשמשבר חוק הגיוס הוא האחרון שבהם, אחרי שקדמו לו משבר עבודות השבת ברכבות וחוק המרכולים. בליכוד מבינים כי בציבור כל משבר כזה נתפס ככניעה לחרדים ושר התיירות יריב לוין, שהיה אמון על המגעים עם החרדים במהלך המשבר הנוכחי, נשמע מזהיר כמה וכמה פעמים שהמרוויח היחיד מהסיטואציה הוא דווקא יאיר לפיד, שנאבק בחרדים.

נשמע זהיר. יריב לוין. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נזכיר כי ראש הממשלה העביר לראשי המפלגות איתם ייפגש הערב דרישה חד משמעית להתחייב פומבית כי לא יפרקו את הממשלה עד סיום כהונתה בנובמבר 2019. דרישה זו מתכתבת ככל הנראה עם הדברים שאמר שר החינוך נפתלי בנט בראיון לגלי צה"ל השבוע, לפיהם בכוונת מפלגתו להישאר בממשלת נתניהו גם תחת המלצות המשטרה, אלא אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו: "אם היועמ"ש יגיש כתב אישום נגד נתניהו נעשה הערכת מצב. אני לא מוכן להתחייב לשום דבר".:עוד באותו נושא