משטרת ישראל עכבה הבוקר לחקירה, שני עורכי דין בכירים, המקורבים לראש הממשלה זאת במסגרת פרשת 3000 הנחקרת בלהב 433 יאל״כ, כאשר חקירתם החלה בשעות הבוקר והסתיימה בסביבות השעה 22:00.

התנהלות החוקרים עוררים כעס בקרב עורכי הדין המייצגים חלק מהחשודים וטענו כי יש אפליה בין החשודים. לדבריהם, עורך הדין שמרון ומקורבו של נתניהו זכו להקלות משמעותיות מצד החוקרים ולא הובאו לבית המשפט להארכת מעצר.

מסר עדות. עו"ד דוד שמרון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
מסר עדות. עו"ד דוד שמרון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במשטרה בחרו לערוך את המעצרים לפני חזרתו של נתניהו מביקורו בבריטניה, ובכך להגביר את הלחץ בסביבתו הקרובה. מאז שנכנס מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לתפקיד, ניסו בלהב 433 שימוש בשיטות שונות של מעצר בכירים הנחשדים בעבירות פליליות. גורם בכיר בלשכת נתניהו אמר היום בשיחה עם כתבים בלונדון כי הוא "מציע לברנז'ה לסחוט שלושה לימונים ולשתות כדי שהחיוך יימחק להם מהפרצוף. ראש הממשלה לא קשור לחקירה".

גורם בכיר בליכוד אמר כי "למרות הניסיונות לייצר אווירת לינץ׳ של משפט תקשורתי שתוצאותיו סומנו מראש – היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה חוזרים ומבהירים גם עכשיו שראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בשום צורה בפרשת הצוללות. זה היה נכון, זה נכון עכשיו – וזה יהיה נכון תמיד".

משרדי המחלקה לחקירות שוטרים בלוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
משרדי המחלקה לחקירות שוטרים בלוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

עוד הוסיפו בליכוד כי "הניסיון התקשורתי להטיל דופי בראש הממשלה כי מי ממקורביו נחקרו הוא ניסיון עקר. רק לאחרונה, שנה לאחר שהמשטרה הודיעה על הגשת המלצות לכתב אישום נגד ראש הסגל לשעבר גיל שפר, הפרקליטות הודיעה שהתיק נגדו נסגר. מי אמר שיקרה אחרת הפעם? איזה ערך יש בכלל להליך המשפטי כאשר כל כולו מתנהל מעל דפי העיתונים ובאולפני הטלוויזיה, באמצעות הדלפות לא חוקיות ומגמתיות?".

בהכנת הידיעה סייע לירן לוי

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.