עלי שירזי גורם בכיר במשמרות המהפכה של , המקורב למנהיג העליון של האייתולה חמינאי, הודיע אתמול (חמישי) כי מנהיג ה'מדינה האסלאמית' () אבו בכר אל-בגדאדי, "מת בוודאות".

אל בגדדי - מקום הימצאו נותר בגדר תעלומה. צילום: רויטרס
. צילום: רויטרס

 לפני כשבועיים פרסם משרד החוץ הרוסי הודעה נוספת בה נטען כי ישנה "סבירות גבוהה" שאל-בגדדי חוסל בחודש שעבר בסוריה. על פי הדיווח, אל-בגדאדי נכח בפגישה של בכירים בדאעש שנערכה בבניין בעיר הסורית ראקה,  שהופצץ  על ידי מטוסים של חיל האוויר הרוסי. מטעם ארה"ב נמסר אז כי אין אימות וודאי למותו.

הודעות על מותו של אל-בגדאדי, הופצו מספר פעמים בעבר על ידי גורמים שונים המעורבים במלחמת האזרחים בסוריה ובעיראק.

שוטר עירקי פוסע בין הריסות מסגד במוסול, עירק, יוני 2017. צילום: רויטרס A member of Iraqi Federal Police walks inside the grounds of a mosque in the Old City of Mosul, Iraq, June 27, 2017. REUTERS/Alaa Al-Marjani - RTS18TLQ
שוטר עירקי פוסע בין הריסות מסגד במוסול, בשבוע שעבר. צילום: רויטרס

במקביל הכריז אתמול ראש ממשלת עיראק, חיידר אל-עבאדי, כי "הקיץ הקץ על המדינה של דאעש", בעקבות כיבוש של מסגד א-נורי המפורסם בעיר העתיקה במוסול. זאת לאחר שדובר הצבא העירקי הכריז על נפילתו של ארגון דאעש והכריז: "המדינה הפיקטיבית נפלה".

בשבעת החודשים האחרונים מתנהלת מלחמה קשה בין הצבא העיראקי לדאעש ברחובות מוסול, ששוחררה ברובה מידי ארגון הטרור הקיצוני. העיר מוסול בעיראק הייתה לעיר הגדולה ביותר עליה השתלט דאעש לפני שלוש שנים והיא הוכרזה כבירת החליפות האסלאמית, כך שאובדן האחיזה בה מהווה מכה אנושה לארגון.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.