גורמים בבית הלבן אישרו לפני זמן קצר כי נשיא ארה"ב יגיע לביקור ראשון בישראל במהלך החודש הקרוב, כך מפרסם האתר "פוליטיקו". עוד אישרו הגורמים כי הנשיא יבקר בוותיקן ובערב הסעודית בסמוך לביקור בישראל, ואת מסעו המדיני הראשון יסיים בפסגת נאט"ו בבריסל ובפסגת G7.

מגיע לישראל בקרוב: הנשיא טראמפ. צילום: רויטרס
מגיע לישראל בקרוב: הנשיא טראמפ. צילום: רויטרס

האישור מגיע לאחר פרסומים שונים בשבוע האחרון לפיהם הנשיא יגיע לראשונה לישראל ב-22 במאי. לפי הפרסומים, טראמפ צפוי לשהות בארץ לילה אחד בלבד. הביקור, אליו יתלוו גם בתו של הנשיא איוונקה וחתנו ויועצו ג'ארד קושנר, יתקיים סמוך ליום ירושלים וטרם נסיעתו של הנשיא לאירופה. בבית הלבן כיוונו את קיום הביקור הנשיאותי לתחילת הקדנציה של טראמפ, זאת בניגוד לקודמו בתפקיד, ברק אובמה, שדילג על בביקורו הראשון במזרח התיכון. ב-25 במאי ישתתף הנשיא האמריקני בוועידת נאט"ו בבריסל, לאחר מכן ימשיך לפסגת מנהיגים בינלאומית באיטליה.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הזמין את הנשיא האמריקני לביקור בישראל, בעת פגישתו הראשונה עם טראמפ כנשיא בבית הלבן לפני כחודשיים. משלחת מטעם הממשל האמריקאי הגיעה היום לישראל על מנת להכין את הקרקע לקראת בואו של הנשיא טראמפ כחלק ממאמציו לקדם יוזמת שלום אזורית. המשלחת המקדימה קיימה היום פגישות במשרד החוץ, במעון רה"מ, בבית הנשיא. מחר צפויה המשלחת לבקר בכותל ובעיר העתיקה בירושלים, במצדה, ובמעבר אלנבי וכן  לערוך סיור מלונות. לדברי אנשי המשלחת, תכנית הביקור האופציונלית נמצאת כעת בשלבי גיבוש ראשוני.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.