, יועצו ומקורבו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש עיריית ניו-יורק לשעבר, השתתף הבוקר באירוע "" כאורח המרכזי של העיתון 'גלובס'. בין יתר הנושאים שנשאל לגביהם היו אירוע העברת שגרירות ארה"ב לירושלים והחקירות הפליליות בענייני ראש הממשלה .

וג'וליאני במהלך פגישתם בישראל בשנת 2017. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

כשנשאל על יחסו להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים, אמר ג'וליאני כי "אומות רשאיות לבחור את בירותיהן, וישראל בחרה את . צריך לכבד את זה. אני לא חושב שבארה"ב היו מרוצים אם בעולם היו מחליטים שסינסינטי, בוסטון או לוס אנג'לס היא בירת ארה"ב. כבירה בחרנו בוושינגטון. אם אתה מכבד מישהו, אתה מכיר בבירה שלו, וזה סימן לחוסר כבוד שאתה לא עושה את זה. הסיבה היחידה שאנשים לא מכירים בירושלים היא כי הם נכנעים לפחד, שמקורו בטרור שיוצא מהרשות הפלסטינית".

ג'וליאני אף התייחס למקום המרכזי והמשמעותי של נתניהו בקרב אומות העולם, ואמר: "יש לכם הרבה מזל שיש לכם ראש ממשלה דגול כמו נתניהו. אני לא מסכים עם כל דבר שכל אחד עושה, ואני לא תמיד מסכים עם עצמי, אבל אני מאמין שהוא מנהיג דגול שמתכוון להפוך את ישראל לגדולה יותר, חזקה יותר ובטוחה יותר, ועד עכשיו זה עובד. הכלכלה שלכם במצב הרבה טוב. הייתם פעם מדינה סוציאליסטית, והייתם אולי די טובים ביחס לאזור שלכם, אבל עכשיו אתם ברמה העולמית. החזון שלו (של נתניהו) מאד הולם את העם הישראלי, שהוא אחד הכי יצירתיים בעולם. זה לא היה המצב לפני 25 שנה. היום אנשים מגיעים לישראל כי היא מותג על בתחום הביטחון הפיזי והסייבר".

כשנשאל אודות החקירות המתנהלות כנגד ראש הממשלה, השיב: "התקשורת הליברלית לא אוהבת את נתניהו וטראמפ, ולכן היא מסקרת אותם בצורה לא מאוזנת. הקייס נגד נתניהו הוא בדיחה, אין פוליטיקאי בעולם שלא סוגר דילים עם עיתונים כדי לקבל סיקור חיובי. אני מעולם לא הגשתי כתבי אישום נגד פולטיקאים על דברים שפוליטקאים עושים רק כדי לקבל כיסוי חיובי", הוסיף.

ג'וליאני כיהן כראש העיר ניו-יורק בשנים 1994 עד 2001. במהלך כהונתו הוא ניהל מלחמה חסרת פשרות בפשיעה בער והצליח להחזיר את הביטחון לתושבים. ג'ליאני גם זכור לטובה הודות לתפקוד שלו אחרי הפיגוע באסון התאומים שהפך אותו לכוכב בקנה-מידה בין לאומי.

 

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא