מיץ' גולדהאר וג'ורדי קרויף. צילום: מכבי ת"א
מיץ' וג'ורדי . צילום: מכבי ת"א

 

במכבי תל אביב התקבלה החלטה לבצע שינויים בסגל הקבוצה כבר בחלון העברות בינואר הקרוב. בשיחות שנערכו לאחרונה בין ג׳ורדי קרויף  לראשי המועדון, הושגה הבנה כי שחקנים יוחתמו תמורת שחרור שחקנים שאינם תורמים מספיק. הבעלים, מיטש גולדהאר, מוכן לחזק את הקבוצה ולהשקיע עוד כסף אבל במקביל קרויף אמור להחליט על שחרורם של 2-3 שחקנים לפחות.

אחרי המשחק מול הפועל חיפה ואיבוד הנקודות של האלופה בטדי, התחושה במכבי תל אביב היא שעם שדרוג בסגל של 2-3 שחקנים איכותיים, מכבי יכולה להתמודד על התארים ואף להחזיר אליה את האליפות. המטרה במכבי כעת היא לצמצם נזקים כספיים כדי לא לשלם לזרים עליהם קרויף יוותר פיצוי כספי. יתכן ובמכבי יעבירו למספר שחקנים מסר שהקבוצה תאפשר להם לנהל מו״מ עם קבוצות אחרות כדי שלא יהיה מאוחר עבורם למצוא קבוצה ראויה. למכבי יש אפשרות להגיע להבנות עם קבוצות בליגת העל על מעבר של השחקן לקבוצה אחרת ומכבי תשתף בחלק מהשכר, אך הצהובים לא רוצים להגיע לסיטואציה הזו.

לא הצליח לעשות הרבה. קיארטנסון. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
לא יימכר בינואר. קיארטנסון. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

התחושה במכבי תל אביב היא שבעונה הבאה קופת המועדון תתעשר בסכום של כ-10 מיליון יורו. במכבי החליטו לא לשחרר את השוער וקיארטנסון החלוץ בחלון העברות הקרוב, אבל הערכה של רבים במכבי היא שהשניים יימכרו בקיץ.  בינתיים, לקרויף יש עוד הזדמנות גם לחזק את מעמדו וגם לגרום לגולדהאר לקבל את דרישתו לרכש רציני בינואר. הערב מכבי תשחק נגד עירוני קרית שמונה בעכו, במסגרת חצי גמר גביע הטוטו (20:30).

שחקני מכבי תל אביב לא מפגינים העונה יכולת ראויה, אבל השחקנים ראויים להערכה רבה על ההחלטה להעביר 5 אחוז מהמענקים שיש להם בחוזה על הליגה האירופית לטובת הצוות האדמיניסטרטיבי של המועדון. מכבי תל אביב העבירה לשחקנים את המענקים על העלייה לליגה האירופית, כל שחקן קיבל בהתאם לכמות המשחקים ששיחק, המענקים היו בין 12-20 אלף דולר נטו לשחקן, היוזמה של השחקנים שכל אחד מהם יעביר 5 אחוז מהמענק שקיבל לטובת עובדי המועדון הוא די נדיר בליגת העל. השחקנים במכבי מעריכים את תרומתם של עובדי הלוגיסטיקה, התחזוקה והמעסים שאינם מקבלים שכר גבוה והעניקו להם יחד כ-70 אלף שקל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא