על רקע הסערה שעוררו דבריה של השחקנית והמנחה רותם סלע לפיהם מדינת ישראל היא "מדינת כלל אזרחיה", והתגובה של ראש הממשלה שענה לה כי "ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד", אשת התקשורת, ג'ודי ניר מוזס, הצטרפה גם היא לקלחת.

מוזס, אחותו של מו"ל 'ידיעות אחרונות' ארנון מוזס ובתו של מייסד העיתון, התייחסה לדברים שכתב ראש הממשלה והציגה את המציאות של ערביי ישראל תחת הנהגתו כדומה למצב היהודים תחת שלטון גרמניה הנאצית. "צודק מאוד הביבי, מציעה שנעלה את התושבים הערבים על רכבות וניפטר מהם", כתבה מוזס בחשבון הטוויטר שלה.

ג'ודי ניר מוזס טוענת שישראל בהנהגתו דומה לנאצים. רה"מ בפתח ישיבת הממשלה. צילום: רויטרס

 

מוזס המשיכה בהשוואה: "2 מליון בני אדם. לפי הביבי זו לא המדינה שלהם. מה אנחנו צריכים אותם? אז מה עם נולדו כאן? גם היהודים נולדו בגרמניה. נלאים את רכושם, אנו יודעים היטב לעשות את זה, עברנו על בשרינו. אז ב-1945 זוכרים? מה עם החלק של המשרפות?".

דבריה עוררו סערה. רותם סלע. צילום: נועם פנטון, פלאש 90

 

קשה להבין את הקיצוניות שבדבריה לאור העובדה כי בדבריו של נתניהו לרותם סלע היו: "לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי – ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים – הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת".

אחרי שדבריה עוררו ביקורות ממגיבים רבים, כתבה מוזס: "כשאתם קוראים מה שכתבתי תבינו שזה בעד ישראל. 2 מליון הישראלים ערבים הם כאן, על מנת להישאר, למה לגרום להם לשנוא אותנו? מה זה נותן לך ביבי? מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי קודם כל, אך היא דמוקרטית ומיסדיה רצו שכל תושביה יחושו שכאן הבית שלהם. למה להתסיס? למה לסכסך?".

 

 

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.