גדעון לוי. צילום: פלאש90

 

אחרי סוף השבוע בדרום במהלכו שגרו ארגוני הטרור ברצועה למעלה מ-200 רקטות לעבר יישובי העוטף, פרסם הבוקר (ראשון) עיתונאי "הארץ" גדעון לוי טור ובו הוא קורא "להצדיע לעזה". "צריך עכשיו להצדיע לעזה ובעיקר לרוח עזה, היחידה שעוד מפיחה חיים במאבקו האבוד והנואש של העם הפלסטיני לחירותו", כתב לוי.

לוי הידוע בדעותיו השמאלניות-רדיקליות קורא לישראלים להודות לתושבי הרצועה: "קומץ אנשי המצפון שעוד נותרו כאן צריכים להודות לרוח עזה, שלא נפלה", כתב לוי.

התפרעויות בגבול עזה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"מי שלא רוצה להמשיך לחיות לנצח במדינת רוע", כך הוא מכנה את ישראל, "צריך להעריך את רמצי האש שצעירי עזה עוד מנסים להפיח". העיתונאי ממשיך ומפליג בשבחי טרור העפיפונים והשריפות: "אם לא העפיפונים, אם לא השריפות, אם לא הקסאמים, אין עוד פלסטינים בתודעתו של איש בישראל".

לוי מכנה את הבכירים בדרג המדיני והביטחוני "רשעים", ומאשים אותם במצב הקשה של תושבי הרצועה הנתונים תחת שלטון החמאס. "רשעי ירושלים מגיפים את מעבר כרם שלום, ועזה יורה. רשעי הקריה מונעים מצעירים לצאת לטיפולים רפואיים בגדה", הוא כותב.

לדעתו של לוי אין כל טעם להאשים את ארגון הטרור חמאס, והטיל עליו אחריות. עם זאת לוי מייחל שהיה מדובר בארגון ליברלי יותר, "כל ניסיון להטיל את האחריות על הארגון, שהלוואי שהיה חילוני, פמיניסטי ודמוקרטי יותר, הוא בריחה מהאשם האמתי".

לוי תוהה באמת ובתמים מדוע ארגון טרור רצחני שמטיל את אימתו על מאות-אלפי בני אדם זוכה לכתף קרה בזירה הבינלאומית: "כל ניסיון מהוסס של חמאס להגיע להתקדמות כלשהי עם ישראל נתקל מיד בסרבנות הישראלית האוטומטית. גם העולם לא מוכן לדבר עמם, לך תבין למה". 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.