העיתונאי ואיש השמאל הקיצוני התראיין לעיתון 'ישראל היום' והביע עמדות מפתיעות. "כל השנים '' הייתה חסם לצמיחה של משהו חדש, כי זו לא מפלגת שמאל ולא מחנה שלום".

באשר לתבוסה של מפלת העבודה בבחירות האחרונות אומר לוי כי אינו מצטער על המפלה של סיעת השמאל שהייתה בעבר בין הגדולות הכנסת: "זה רק נשף מסיכות. הם תמיד היו עלה תאנה", לוי הסביר כי מבחינתו מפלגת העבודה הייתה "האב והאם המייסדים" של מה שהוא מכנה "הכיבוש".

לוי התייחס במהלך הריאיון לתקופה שבה נטל חלק מצוות של שמעון פרס ז"ל: "לא הערצתי את פרס, ממש לא", הוא אף חושף: "יש לי פתק מרבין שבו הוא כתב לי: אתה האיש ההגון היחיד בצד השני".

העיתונאי הרדיקלי מספר כי הגיע מבית עם חזון ציוני: "בבית היה לנו פסל נחושת של קבר רחל, כפי שהיה בהרבה בתים", הוא מספר על תחושותיו לאחר מלחמת ששת הימים: "ההתרגשות שלי הייתה גדולה מאוד. נסעתי עם הוריי בכל הגדה המערבית ביום אחד, ממערת המכפלה עברנו לכותל ולקבר רחל".

לוי מתייחס לשינוי שחל בעמדותיו כלפי צמצום גבולות ישראל והקמת מדינה ערבית נוספת: "הרכבת הזאת יצאה מהתחנה – לא יהיו שתי מדינות אמיתיות", עוד הוסיף: "יכולים להיות כל מיני בנטוסטאנים, אבל מדינות שוות בזכויות לא יהיו, ו־700 אלף מתנחלים לא יפונו. צריך להכיר בכך שהמפעל הזה ניצח ועכשיו".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.