במהלך השבת צייץ הפרשן הפוליטי של אתר ynet אטילה שומפלבי כי "לבן גוריון לקח 13 שנים ו-127 ימים כדי להניח את יסודותיה של המדינה ושל החברה בישראל לבנימין נתניהו לקח 13 שנים ו-128 ימים כדי לחרב אותם".

אטילה ידוע בתפיסתו הפוליטית שמאלה וכמו כן הוא לא אחת יוצא כנגד הימין וראש הממשלה נתניהו בחשבון הטוויטר שלו. הפעם בין המגיבים היה ההיסטוריון ד"ר טאוב שענה לו: "שאלת אותי קודם אם אני באמת רוצה להחשיב אותך לחלק משורת המקהלה – התשובה היא כן. ופה אחינו, אני לא מבין למה אתה צריך להשפריץ דברים כאלה שמעמידים באור מגוחך את התפקיד שלך. בחברות אני אומר לך, אתה יורה לעצמך ברגל שש פעמים ביום, פשוט מחוסר יכולת לדחות סיפוקים".

הפרשן הפוליטי ענה לו: "זכותך להציב אותי היכן שנח לך. איך שלא תסובב את זה, אני הרבה פחות חד גוני ממך ומחברייך. אני מסוגל גם להחמיא לכישוריו של נתניהו, וגם לבקר את מה שהוא עושה למדינה. מסוגל גם להגן על רפי פרץ וגם לתמוך בזכויות להט"בים. לא מתרגש מהביקורת של שמרנים שנמצאים במשימת חיסול של מה שטוב בישראל".

טאוב לא התרגש מהמתקפה וענה לו: "התגייסותך להחלפת השלטון היא מופת לרב גוניות. אין ספק. אתה לא מתנהג כמו עיתונאי, אלא כמו קמפיינר, ואני מזכיר לך שהעבודה שלך היא לא בעמוד הדעות. רק אומר".

שומפלבי ענה כי: "אתה כנראה מבולבל בשאלת תפקידה של העיתונות. אזכיר לך: התפקיד של עיתונאי הוא לנשוך בישבנו של השלטון, לא ללקק אותו. עיתונות ליברלית גם מגנה על ביהמ"ש ועל מערכת שלטון החוק מפני חונטה אלימה ומושחתת מוסרית שמגנה על פוליטיקאים רקובים. שמחתי להזכיר. ואם זה קמפיין, אז אני גאה שאני קמפיינר".

בהבנת הכינוי של אטילה שומפלבי נפלה טעות ואנו מתנצלים.

 

 

 

 אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל