עמותת "גדולים מהחיים" הטיסו השבוע כ- 35 ילדים מהעמותה המתמודדים עם מחלת הסרטן למסע חלומי באורלנדו פלורידה שבארה"ב, במטרה להשכיח מהם מעט את מחלתם וכאבם ולהעלות חיוך ענקי לכל ילד וילד.
יחד עם צוות מנהלי ומתנדבי העמותה טסו הילדים מכל בתי החולים בארץ לשבועיים, בהם ביקרו בדיסני וורלד, ביוניברסל סטודיו, מרכז החלל נ.א.ס.א, עולם הים, משחק כדורסל של NBA ועוד אטרקציות רבות ומהנות.

מסע זה הינו חלק מאידאולוגיית העמותה הפועלת תחת שלושה מישורים: שמחה, בריאות ותקווה. הפעילות נועדה להעניק תמיכה חברתית ונפשית לילדים ומשפחתם, וכן את הכוחות הנחוצים להתמודדות עם המחלה עד לניצחון הגוף על המחלה הארורה.
עמותת "גדולים מהחיים" הוקמה בשנת 2000 כארגון ללא כוונת רווח על ידי הורים לילדים חולי סרטן. העמותה מתמקדת בשלושה תחומי פעילות: בריאות – שיפור התנאים הרפואיים במחלקות האונקולוגיות; שמחה – על ידי מתן תמיכה חברתית סוציאלית לילדים ולבני משפחותיהם; תקווה – קידום פעילות ציבורית והעלאת המודעות לחולים ולזכויותיהם. העמותה מקדמת קרן למימון תרופות, טיפולים רפואיים וציוד רפואי שמחוץ לסל הבריאות, מתוך מטרה לשפר את איכות חייהם של ילדים חולי סרטן ומשפחותיהם, ללא שום הבדל של דת, מין או לאום. העמותה מסייעת בכל שנה ליותר מ-1500 ילדים חולים.

לאורלנדו נסא_ קרדיט- מור נגב

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי