לאחרונה הצהיר שר החוץ של , סאיפודין עבדאללה, כי מדינתו לא תאפשר לישראלים להיכנס לאירועים המתקיימים בתחומה וביניהם לאליפות העולם הפראלימפית בשחיה. בעקבות כך, היום (ראשון) הודיע הוועד הפראלימפי הבינלאומי על ביטול אירוח התחרות במלזיה.

ממשיך בקו האנטישמי שלו. מהאטיר בן מוחמד, ראש ממשלת מלזיה. צילום: רויטרס

 

מהוועד הפראלימפי הישראלי נמסר: "אנו מודים לוועד הבינלאומי על החלטתו האמיצה, המשקפת את הרוח הפראלימפית הדוגלת בשוויון בין העמים ללא הבדלי גזע מין ודת".

מלזיה: לא ייכפו עלינו – הם מוזמנים לבטל את התחרות

כזכור, אחרי שבחודש שעבר החליט הקבינט המלזי כי השחיינים הפראלימפיים של ישראל, שגרפו מדליות רבות בשנים האחרונות כולל באליפות העולם בשנה שעברה ובאליפות אירופה האחרונה, לא יורשו להיכנס לאליפות העולם שתהיה במדינה בשנה הבאה, אישר שר החוץ המלזי את הדברים ואמר כי ארצו לא תחזור בה מההחלטה.

גם ראש הממשלה המלזי הודיע כי "הם מוזמנים לבטל את האליפות" אם ינסו לכפות עליו את הגעת הישראלים.

מארק מליאר הישראלי זוכה במדליית כסף באליפות אירופה בשחייה פראלימפית ב-2018. צילום: באדיבות הועד הפראלימפי

 

מלזיה היא מדינה עם רוב מוסלמי גדול ובינה ובין ישראל לא מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. רק לאחרונה התבטא ראש הממשלה במדינה, מהאטיר בן-מוחמד, בצורה אנטישמית ואנטי ישראלית בראיון ל-BBC. לאחרונה דווח כי הוועדה הפראלימפית הבינלאומית הודיעה שהיא "מאוכזבת" מהחלטת הקבינט המלזי, אך לא נקטה צעדים ממשיים בעניין.

מטעם עו"ד גדי בלושטיין, ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות', אשר ייצג את הוועד הישראלי מול המוסדות הבינלאומיים, נמסר כי: "למרות שהיה ברור שהחלטה של ראש ממשלת מלזיה נגועה משיקולים לא רלוונטיים לספורט ועירוב ספורט ופוליטיקה בצורה בוטה, היה ברור, באותה מידה, שהועד הפראלימפי ינהג על פי התקנון שלו ועל פי ההיגיון וגם צדק, ויחליט את ההחלטה הנכונה".

עו"ד בלושטיין הוסיף ואמר כי "על הוועד הפראלימפי הבינלאומי הוטל לחץ קשה לקיים בכל זאת את התחרות במלזיה. אנו מברכים על החלטה שאלמלא הייתה מתקבלת הייתה נותן זריקת מרץ לכל הארגונים הקוראים להחרים את ישראל. זה נצחון הספורט במובן הכי פשוט של המילה ויש לכבד את הועד הפראלימפי הבינלאומי על הבגרות שגילה״

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.