"המחבלים לא מפחדים, ואחת הסיבות היא המשפטיזציה שחדרה לצה"ל": את הדברים אמרה שרת המשפטים במסיבת העיתונאים בה חשפו את הקמפיין החדש של '', שעשוי לעורר סערה בעקבות השוואה לכאורה שנעשה בו בין בג"ץ וחמאס. בשלט הפרסום הענק החדש של המפלגה שנתלה מול בית המשפט העליון נכתב: " תנצח על בג"ץ ובנט ינצח את חמאס".

הצטרפו למסיבת העיתונאים של השרים שקד ובנט

פורסם על ידי ‏נפתלי בנט – Naftali Bennett‏ ב- יום ראשון, 17 במרץ 2019

 

מדובר על חלק מקמפיין השרים ושקד לתפקידי שרי הביטחון והמשפטים אליהם שואפים השניים להגיע בעזרת ההסכמים הקואליציוניים אחרי הבחירות. את המהלך החדש משיקים ושקד באירוע שמתקיים היום (ראשון). לפי גורמי 'הימין החדש', מדובר בקמפיין אגרסיבי שיכלול סדרת סרטים, שלטי חוצות, פעולות שטח נרחבות ויוזמות חקיקה בכנסת הבאה.

תיעוד הפיגוע ממצלמות האבטחה
יילחמו בבג"ץ ובחמאס? בנט ושקד. צילום: TPS

 

כזכור, כבר במהלך הקדנציה האחרונה ביצע שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט, השוואה רטורית דומה בין מאבקים כשאמר כי "הלוחמים מפחדים יותר מהפצ"ר מיחיא סינוואר".

במסיבת העיתונאים אמרה השרה שקד: "הבוקר מחבלים יצאו שוב למסע של רצח ישראלים. יש קשר בין ירי מחוצף לתל אביב, ליישובי עוטף עזה, לבין הפיגוע הבוקר באריאל. המחבלים לא מפחדים, ואחת הסיבות היא המשפטיזציה שחדרה לצה"ל. המערכת המשפטית מקשה על חיילי צה"ל לנצח את הטרור".

הכרזה שנתלתה מול בית המשפט העליון בירושלים. צילום: מירי שמעונוביץ'

 

גם שר החינוך ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט, תקף בחריפות את חלקו של בג"ץ: "דווקא ביום הזה, כמה שקשה לומר, אני אגיד שחיילי צהל כשהם רואים מחבל הם חושבים 5 פעמים לפני שהם פותחים באש על המחבל מהחשש שיועמדו לדין. זאת האמת. הגיע הזמן לומר ביושר – בגץ אוזק את ידי חיילי צהל מלנצח את הטרור. כדי לנצח את חמאס, צריך לשחרר את צהל מבגץ".

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא