2:11 20/03/2018
דף הבית > כלכלה > גבעתיים אישרה פתיחת עסקים בשבת

גבעתיים אישרה פתיחת עסקים בשבת

בזמן שהכנסת דנה בעתידו של חוק המרכולים, עיריית גבעתיים קובעת עובדות בשטח. ראש העיר קוניק: "החוק ישמר את הסטטוס קוו הקיים בעיר מזה שנים"

צילום: סרג' אתל, פלאש 90
צילום: סרג' אתל, פלאש 90

על רקע הדיונים המתמשכים בקואליציה על הנוסח המדויק של חוק המרכולים, הרשויות המקומיות ממשיכות לקבוע עובדות בשטח. ברוב של 10 מול 3 מתנגדים ונמנע אחר, אישרה הערב מועצת העיר גבעתיים את תיקון חוק העזר העירוני, העוסק בפתיחת מרכולים בשבת.

על פי החוק החדש, ניתן יהיה לפתוח בגבעתיים מרכולים בשבת, בכפוף לנוהל רישוי עסקים עירוני, דבר אשר יאפשר שליטה בכמות בתי העסק שיפתחו בשבת, במטרה להמשיך ולשמור על צביון העיר והסטטוס קוו כפי שהיו עד עתה.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים אמר: "תיקון חוק העזר, ישמר את הסטטוס קוו השורר בעיר מזה שנים רבות. קירוב אנשים לדת לא יכול להעשות באמצעות כפיה דתית, אלא בדרכי נועם ובאמצעות דוגמה אישית. אני קורא לשר דרעי להקפיא את קידום החוק ולשבת עם ראשי הרשויות למצוא פתרון שיהיה מקובל על כולם״.

 

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תקדים: קיבלתם נייד מהעבודה? המעסיק יוכל לעקוב אחריכם

הזכות לפרטיות? מסתבר שגם היא כבר לא מובנת מאיליה. עובד בשם אברהם פוטר ממקום עבודתו לאחר שהחברה שהעסיקה אותו עקבה אחריו דרך המכשיר הנייד שקיבל דרכה והכל באישור בית הדין הארצי