חמישה ימים למבצע 'מגן צפוני' של צה״ל לאיתור והשמדת מנהרות טרור שחודרות לישראל בשטח ונחפרו על ידי חיזבאללה, צה״ל איתר במהלך השבת תחת מזג אוויר סוער שנייה.

"צה"ל ומערכת הביטחון ממשיכים לפעול בצפון בהצלחה רבה", אמר בתגובה רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו. "בשיטתיות ובנחישות אנחנו מחסלים את נשק המנהרות של חיזבאללה. הפעולה הזאת היא בתחילתה ודרושים קור רוח ואורך רוח. נמשיך לפעול עד להשלמתה – וכך נעשה".

צילום: דובר צה"ל

 

״המבצע נמשך על פי תכנית למרות מזג האוויר המורכב מאוד״, הסביר הערב (מוצ"ש) דובר צה״ל תא״ל רונן מנליס. ״איתרנו מנהרת טרור התקפית נוספת משטח לבנון לשטח ישראל. יש לנו את כל הסיבות להבין שהיא נחפרה עד הימים האחרונים. התוואי נמצא בשליטה של צה״ל והוא מולכד כך שמי שיכנס מהשטח הלבנוני יפגע".

תא"ל מנליס הוסיף ואמר: ״אנחנו חוקרים עכשיו את המנהרה הזאת במטרה ללמוד על התוואי. כרגע אנחנו לא נפרסם את המיקום המדוייק כדי להמשיך לחקור אותה. התוואי שנמצא בשטח ישראל לא מהווה סיכון על אזרחים ועדכנו את ראשי הרשויות בדקות האחרונות״.

צילום: דובר צה"ל

 

בצה״ל מבהירים כי בניגוד לפרסומים בלבנון מדובר במנהרות חיות שנחפרו עד לימים האחרונים ולא במנהרות ישנות מאוד. "אנחנו רואים את ממשלת לבנון כאחראית לכל חפירה זו הפרה חמורה של החלטת 1701״, אמר מנליס והוסיף "מצאנו את המנהרה תחת מזג אוויר קשה מאוד וכל התהליך הזה מתנהל על פי התכנית שלנו ואני מכאן מבקש להביע הערכה גדולה לכלל הכוחות".

על תקרית הירי החריגה היום בגבול אמר דובר צה״ל: כי "האירוע בצהרים הוא אירוע חמור אנחנו פועלים בגזרה ופרסנו יכולות טכנולוגיות גם במובלעות. המערכות זיהו שלושה מחבלים מארגון הטרור . הם התקרבו בחסות הערפל במטרה לנסות לגנוב טכנולוגיה. הכח ביצע ירי והם ברחו בלי לגרום שום נזק".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.