צילום: shutterstock

רוצים לטייל על הקצה? התכוננו בהתאם. בהמשך המאמר תגלו שפע של המלצות ליעדים ייחודיים, בערים שנבנו ממש על קצה המצוק או בסוף הדרך. רגע לפני שאתם אורזים את המזוודה ושמים פעמיכם אל הערים בעלות המראה עוצר הנשימה – אנחנו ממליצים שלא לוותר על ביטוח נסיעות לחו"ל, ואם אפשר – כזה שיהיה שם בעת צרה, ויממן כל טיפול רפואי במקום. ביטוח נסיעות לחו"ל עשוי לכלול גם היבטים של ביטוח רכוש – למשל, במקרים הלא נעימים בהם המזוודה שלכם לא מגיעה אתכם אל היעד) וביטוח בפני ביטול הנסיעה.

1. מאנארולה, אזור "" בריביירה האיטלקית

הריביירה האיטלקית היא אחת מפניני החן של ארץ המגף, עם רצועת חוף יפהפייה הנפרסת על פני כמאה קילומטרים מצפון לדרום, בחלק המזרחי של צפון איטליה. באזור הריביירה מצוי פארק לאומי הקרוי "צ'ינקווה טרה" – "חמשת האדמות" – ובו חמישה כפרים הבנויים מעל לאורך החוף. הטיול בריביירה האיטלקית ובאזור צ'ינקווה טרה מבטיח שפע של רגעי הנאה צרופה – ביניהם גם כפרים, דוגמת הכפר מאנארולה, אשר נבנה מעל המצוק אל הים.

לא הכי גבוהה, אבל הכי רומנטית – ורק במרחק שלוש שעות טיסה מכאן. צילום: shutterstock

2. ,

סנטוריני, אחד מאיי יוון, מציע חופשה קרובה ולא יקרה – ונופים מרהיבים, עם מבנים לבנים אשר נבנו על צלע המצוק ומשקיפים היישר אל חופיו של הים האגאי ממזרח, והים התיכון ממערב. מעבר למבנים הלבנים מעל המצוק שיאפשר לכם לצפות בשקיעות היפות ביותר שראיתם מימיכם – תוכלו ליהנות בסנטוריני גם מחופים מפנקים, מעיינות חמים, מאתרי עתיקות שיותירו גם את האדישים שביניכם נעתקי מילים, ממלונות איכותיים ומחופשה נהדרת.

עיר בלבן – צילום: shutterstock

3. סינטרה,

פורטוגל הפכה גם היא זה לא מכבר מהיעדים ה"חמים" עבור תיירים ישראלים, המחפשים חופשה שמשלבת טיסה קצרה ונופש מרהיב. בעניין המבנים שעל קצה הצוק, בסינטרה תמצאו שפע של נופים שכאלה, ושוב – מעל חופי ים יפהפיים. פנה, למשל, בנוי בבליל של עיצובים וחומרים מתקופות שונות, מעל צלע ההר בגובה כחצי קילומטר, כשחורש ירוק וטבעי מקיף אותו. הוא ניראה כמו טירה מהאגדות, ומעבר לביקור בתוך המבנה – תיהנו מנופים מסביב לארמון, שהופכים אותו ממוקדי התיירות האהובים של פורטוגל.

לא רק הארמון בנוי על צלע ההר – בעיר סינטרה עצמה תמצאו רחובות עקלקלים וצרים המובילים אתכם בשיפועים תלולים ממש על ההר, ולא מעט מבנים שפאותיהם נושקות לקצהו של מצוק אימתני, מעל הים.

חורש טבעי ורחש הגלים – צילום: shutterstock

4. , צרפת

בחבל הדורדון, בדרום צרפת, במרחק כשעה נסיעה מטולוז, נמצא ביתה של המדונה השחורה וכפר המושך אליו מעל מיליון תיירים בשנה – בשל סיבות מיסטיות ודתיות, כמו גם בשל הנופים עוצרי הנשימה, של הכפר על המבנים ההיסטוריים שבו, הבנוי כולו ממש מעל היער, על צלע הר מסולע וגבוה. אגב, רוקאמאדור זכתה זה לא מכבר בתואר "העיירה בעלת מראה הצדודית היפה ביותר בצרפת".

צילום: shutterstock

5. צוק בנדיאגרה, מאלי

צוק בנדיאגרה במאלי, צוק אשר נמתח על פני מעל 150 ק"מ ובגובה של מעל חצי קילומטר, הינו צוק בעל מראה מדברי אשר מעל צלעותיו תמצאו לא פחות מאשר "עיר מתים" – היא מעין עיירה אשר משובצת מבנים מרובעים וקטנים – אלו הם מתיהם של השבטים המקומיים. לאורך הצוק מתגוררים כמעט חצי מיליון מקומיים בשבטים לא גדולים, הטיול במקום מתאים למיטיבי לכת.

למרחיקים לטייל – צילום: shutterstock

6. רונדה,

בחבל אנדלוסיה, כמאה קילומטרים ממערב למאלאגה, בגובה כמעט 800 מטרים מעל פני הים ובסביבת , נמצאת העיר רונדה – אשר המאפיין הבולט ביותר בה הוא קניון צר ועמוק (כ – 100 מטרים, בתחתית הקניון זורם נהר הגוואדלויין) שמפריד בין שני חלקי העיר, עם אבן נרחב המאפשר מעבר נוח מצד אחד למשנהו. בעיר רונדה, שהיא העיר היחידה באזור הסיירה הספרדית, אזור משופע ביערות אורנים ניחוחיים, תמצאו עתיקות מתקופת האבן הקדומה, מבנים מתקופות שונות בהיסטוריה, עיר עתיקה שכיף לטייל בה, בתי מרחץ ייחודיים, ועוד.

גשר צר מאוד – צילום: shutterstock
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא