החתירה של גבאי למרכז נמשכת: ", כאילו אמר 'נהיה רק ליברלים'", כך אמר מנהיג מחנה השמאל, יו"ר מפלגת 'העבודה' בפגישה עם סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. דברים אלו זהים לאמירה שלחש ראש הממשלה בנימין נתניהו לאוזנו של הרב יצחק כדורי לפני בחירות 99'. כשהקלטת דבריו של נתניהו נחשפה, היא עוררה סערה ציבורית.

גבאי. "השמאל שכח מה זה להיות יהודים". צילום: הדס פרוש, פלאש 90
גבאי. "השמאל שכח מה זה להיות יהודים". צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד אמר גבאי בכנס כי "לא שברתי ימינה ושמאלה. אמרו לי שזזתי, אבל זה לא נכון. אמרתי שלא נשב עם הרשימה המשותפת מזמן, ושלא אפנה גושים".

יו"ר 'העבודה' סיפר כי "יש מי שאמר לי לא להגיד 'שלום', אלא 'הסדר מדיני' – אבל אני אומר שלום. אנחנו חיים במדינה יהודית, ומפלגת העבודה התרחקה מכך. ב-99' המצלמה תפסה את ביבי אומר 'השמאל שכח מה זה להיות יהודים'. את יודעת מה השמאל עשה בתגובה לזה? שכח להיות יהודים. כאילו אמר 'אוקיי, אמרתם את זה עלינו, אז מעכשיו נהיה רק ליברליים'.

לדברי גבאי, על השמאל לזכור כי: "אנחנו יהודים ואנחנו כן צריכים לדבר על הערכים היהודיים שלנו. אני אומר לך באחריות, הם הבסיס לכל הדורות שקמו. מאיפה הכול מתחיל? הכול מתחיל בתורה שלנו ובהלכות שלנו ובדברים הבסיסיים שלנו. הכול מתחיל שם".

 

בנוסף, גבאי השיב לשאלה בנוגע לתחרות בינו ובין ,, כאשר נשאל אם יהיה מוכן להיות מספר 2 של יו"ר שר האוצר לשעבר – במידה ומפלגתו תקבל פחות מושבים בבחירות הבאות מ'יש עתיד'. גבאי השיב: "אעשה הכל כדי להיות מספר 1, אם לא יבחרו בי, אני מוכן להיות כדי לשנות. החשוב ביותר לשנות".

תגובות זועמות בשמאל

דבריו של גבאי זכו לתגובות קשות בשמאל. חבר מפלגתו, ח"כ מיקי רוזנטל, צייץ בעוקצנות בעמוד הטוויטר שלו: "אני שמאלני, אני יהודי, ואין לי בעיית זיכרון".

גם יו"ר מרצ, ח"כ לשעבר זהבה גלאון הגיבה לגבאי בעמוד הטוויטר שלה: "לא, אבי. אתה זה ששכח. אין סתירה בין יהדות לערכים ליברלים ולא כל היהודים מוכנים להשתחוות לגרסה החרדית או הציונית-דתית של היהדות. השמאל שהקים את המפלגה שלך ידע את זה פעם".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "לא רק שלא שכחנו מה זה להיות יהודים, להפך. בהבדל מהיהדות האורתודוכסית אנחנו מכילים את כלל הזרמים ומרחיבים את האוהל היהודי בכך שאנחנו נותנים ונותנות מקום לכל מי שבוחר להיות חלק מהקהילה היהודית על פי דרכו ואמונתו."


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.