יו"ר , , הגיב בצהריים (ב') בפתח ישיבת הסיעה להצהרות השר נפתלי בנט וראש הממשלה בנימין נתניהו.

"למדנו שאין כלום מאחורי הדיבורים על ביטחון. זה רק ספין פוליטי של ראש ממשלה שכבר עשר שנים מערבב את הפוליטיקה עם הביטחון שלנו. חברי הקבינט הבטחוני בעצמם אומרים שהממשלה נכשלה בהרתעה ובביטחון. מילא היו עושים משהו אחר: פותרים בעיות כלכליות, חברתיות, בריאות, משהו. גם שם נאדה. שום דבר", אמר גבאי.

"אנחנו שומעים שוב ושוב את המילים 'צמיחה כלכלית'. אבל במציאות אנחנו גולשים למיתון הממשלה הזאת עושה כלכלת , קונה קולות ומקצצת לכולם", הוסיף יו"ר המחנה הציוני, "כי הממשלה הזאת לא מאמינה בחמלה ולא מאמינה שאפשר לשנות את המצב הכלכלי".

נתניהו ובנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"ואנחנו שומעים שוב ושוב את המילה 'אחדות', אבל ההסתה והשנאה רק מתגברות, והפעם היא נגד תושבי הצפון והדרום שרוצים מציאות אחרת. כי הממשלה הזאת לא מאמינה שאפשר לאחד את ישראל מחדש", טען.

"בחודשים האחרונים ראיתי את הכעס, את האכזבה, את המיאוס מהממשלה הזאת, שאיבדה את התקווה שאפשר לשנות. האנשים בבתי החולים, ברכבת, ברחוב – נמאס להם. והם רוצים שינוי", טען גבאי. "ובגלל זה הממשלה הזאת מפחדת מהם. הממשלה הזאת מפחדת משינוי, ומפחדת מהאזרחים, היא מפחדת שנתעורר ונבין שאפשר לשנות".

"אבל נתניהו ובנט פוחדים משינוי. לכן נתניהו ובנט ברחו מהבחירות", הסביר גבאי בישיבה. "אין קשר בין הסקרים למציאות ובימים האחרונים נתניהו ובנט אמרו לכם שצדקתי. אם הסקרים היו נכונים היו בחירות בפברואר הקרוב". לדבריו, "ביום הבחירות הישראלים יבחרו בשינוי, ובמי שמאמין שאפשר לשנות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.