יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי נאם אמש בכנס פעילים של מפלגת העבודה בירושלים והפגין בורות מביכה. "ילד שגדל במאה שערים אסור לו לגעת באמא שלו, ללחוץ יד לאמא שלו אסור לו, אז אנחנו מצפים שהוא יבוא להיות חייל בנח"ל?", אמר גבאי בהתייחס לביטול חוק הגיוס והוסיף: "זה הרי לא יקרה, אז בואו נכבד את מה שכל אדם יכול לעשות ואת מה שהוא לא יכול, ובעיקר נדאג למי שעושה עבורנו ושומר עבורנו על המדינה הזאת".

גבאי התייחס עוד לביטול חוק הגיוס בפסיקת בג"ץ ואמר: "מהחוק הקודם לא התרגשתי כי מה ראינו? ראינו שגייסו עוד קצת חרדים אבל בגיל 25. עם 3 ילדים הם מקבלים 7,000 שקל".

יו"ר מפלגת העבודה - אבי גבאי. צילום: פלאש 90
יו"ר מפלגת העבודה – אבי גבאי. צילום: פלאש 90

"אני בעד שיהיו אנשים שלומדים תורה, בגבול מסוים", המשיך גבאי, "ואני בעיקר בעד שמי שעושה צבא יקבל עבור זה. שנכבד את אלה שכן עושים צבא ולא רק נילחם באלה שלא עושים צבא. מי שעושה צבא יקבל שכר מינימום בישראל. המלחמה בעד ונגד גיוס חרדים היא עוד מסכה של פוליטיקאים מקצועיים והם מסתתרים מאחוריה כבר שנים. הגיע הזמן לומר את האמת: יש קבוצות חרדים שלעולם לא יתגייסו לצה"ל. האמת היא גם שצה"ל לא ממש זקוק להם. לכן, למעט מספר מוגבל של צעירים ש"תורתם אמנותם" נדרוש שהאחרים יעשו שירות אזרחי. העיסוק בהם במשך עשורים רבים יוצר אפליה מובנית לרעת ילדינו, החיילים המשרתים".

 

 מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20