יו"ר 'המחנה הציוני', אבי גבאי, תקף את סיעות הקואליציה בפתח ישיבת סיעתו על רקע ההצבעה הצפויה היום על חוק המרכולים ואמר כי "אחד הביטויים המופרכים בפוליטיקה הישראלית הוא "המחנה הלאומי" – הליכוד, כחלון, בנט וליברמן מתגאים בזה שהן מפלגות לאומיות".

"מה לאומי בלהתערב בחופש הפרט?". גבאי בישיבת סיעה. צילום: פלאש 90
"מה לאומי בלהתערב בחופש הפרט?". גבאי בישיבת סיעה. צילום: פלאש 90

 

"אז מה כל השאר – אנטי לאומיות?, תהה והשיב לעצמו: "לא. מי שאנטי לאומי יושב בקואליציה – קואליציה שלא דואגת לאינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל אלא לעצמה". גבאי הוסיף ושאל "מה לאומי בחוק המרכולים? בלהתערב בחופש הפרט? בלגרום לכך שחנויות הדלק ימשיכו לפעול בעוד שאנשים שיש להם עסק קטן יאלצו לסגור את העסק שלהם? הרשתות החזקות של בעלי ההון ישארו פתוחות ואת העסקים הקטנים יסגרו. מה לאומי בכך שרק מי שחזק ויש לו רכב יגיע לתחנת דלק?".

בשלב זה עבר גבאי למתקפה בנושאים אחרים ותהה: "מה לאומי בחוק ההמלצות? מה לאומי בלפרק את כל המוסדות הלאומיים? מה לאומי בללכת על הראש של ראשי המערכות? מה לאומי בלמנות מינויים פוליטיים בכל פינה? ומה בדיוק לאומי ב"מתווה הגז" שבימים האחרונים ערוותו מתגלה ברבים?".

"די עם העמדת הפנים", סיכם יו"ר המחנ"צ את דבריו, "אתם קואליציה אנטי לאומית שממוקדת בלשמר את עצמה על חשבון החופש שלנו והיכולת של המשפחות העובדות להתקיים בכבוד".
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20