ענקית הרשת "נטפליקס" רכשה את הסדרה "פאודה" של חברת הלוויין yes . הסדרה תעלה אותה לשידור ב-2 לדצמבר בכל 240 המדינות בהן היא פועלת. למעט מספר מדינות בודדות בהן יעשה דיבוב לשחקנים, היא תשודר בעברית ובערבית. שינוי משמעותי אחד שיוכלו הצופים הישראלים לזהות הוא בפתיח הסדרה, שימתג את התכנית כהפקת מקור של "נטפליקס".

ליאור רז. צילום: יח"צ
ליאור רז. צילום: יח"צנטפליקס

את עסקת הרכישה של פאודה לנטפליקס הובילה הדס מוזס-ליכטנשטיין, מנהלת המחלקה הבינלאומית של סוכנות התוכן ADD.

פאודה, שעלתה לראשונה בפברואר השנה ב-yes, מגוללת את סיפורו של דורון (ליאור רז), מפקד צוות מסתערבים וחבריו לצוות הפועלים ביהודה ובשומרון ומנסים ללכוד מבוקשים בשטחים ואת בכיר המבוקשים אבו אחמד. העונה הראשונה קיבלה את פרס האקדמיה לטלוויזיה לסדרת הדרמה הטובה ביותר. העונה השנייה כעת נמצאת בשלבי כתיבה ותעלה לאוויר במהלך 2017.

ליאור רז, שיצר את הסדרה יחד עם עם אבי יששכרוף ומשחק בסדרה בתור הדמות הראשית, מסר: "מדהים אותנו כל פעם מחדש ההתפתחויות והאהבה שהסדרה מקבלת בארץ ובעולם. אנחנו שמחים להפוך להפקה מקורית של נטפליקס ושמחים שיראו אותנו ב-240 מדינות בעולם, לא יכולנו לבקש יותר. אנו מודים לכל מי שיצר, שיחק, כתב, מכר את הסדרה, לכולם יש חלק בהצלחה".

העבודה על עונתה השנייה של "פאודה" התעכבה בשל חילוקי דעות בין טנדר וקסטינה, החברות שהפיקו במשותף את העונה הראשונה. לאחר שנפתר הסכסוך, נודע כי מי שיהיו אמונים על העונה השנייה, שצפויה לעלות לשידור בשנה הבאה, הם המפיקה ליאת בנאסולי, התסריטאי הראשי אמיר מן, התסריטאית מיכל אבירם ועורכת התסריט שרי תורג'מן.

לרגל עלייתה של "פאודה" בנטפליקס תיערך בלוס־אנג'לס ב־28 בנובמבר פרמיירה חגיגית בהשתתפות יוצרי הסדרה אבי יששכרוף, פרשן וכתב וואלה! NEWS לענייני ערבים, וליאור רז, שגם מככב בה בתפקיד הראשי.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20