המגדל הגבוה ביותר בעולם בדרך לאבד את התואר.  הכריזה על הקמת חדש בהשקעה של מיליארד דולר, שיתוכנן על ידי האדריכל הספרדי קאלטראווה, מי שאחראי בין היתר לגשר המיתרים בירושלים ותחנת הרכבת התחתית החדשה, במקום בו עמדו מגדלי התאומים בניו יורק.

על פי חברת אמאר, המקימה את המבנה החדש, הוא ייקרא פשוט “המגדל” יתנשא במספר מטרים בודדים מעל לבורג’ חליפא השכן, שאוחז בתואר כבר משנת 2010, ממרומי 828 המטרים ו-163 הקומות שלו.

המגדל החדש שייבנה בהשראת הגנים התלויים בבבל יכלול בין 18 ל-20 קומות מסחר, מצפה, מסעדות ומלון בוטיק יוקרתי. בראשו יוקם גן אמיתי רחב ידיים עם עצים, באמצע השמיים.

אבל דובאי לא לבד בקרב על השמיים. בעיר ג’דה שבסעודיה מוקם ממש בימים אלה ג’דה טאוור, בהשקעה של מיליארד ושלוש מאות אלף דולרים. עם חנוכתו, אמורה ג’דה לגנוב מדובאי, ולו באופן זמני, את תואר העיר שמחזיקה במבנה הגבוה בעולם.

לא רק במדינות ערב מתנשאים גורדי שחקים אימתניים. ברשימת עשרת המבנים הגבוהים בעולם, נכון להיום, נמצא גם ה”TOKYO SKYTREE” שגובהו 634 מטרים, אנטנות חיל הים האמריקני בהוואי וגם נציגות ישראלית אחת, אנטונות המכ”מ בדימונה המתנשאות לגובה של לא פחות מארבע מאות מטרים שהם 120 קומות.

הציפייה בדובאי, נכון להיום, היא להשלים את בניית המגדל החדש עד שנת 2020, אז תארח הנסיכות את האקספו, יריד המסחר הבינלאומי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.