הבוקר בשעה 5:40 התקבלה הודעה בחדר המבצעים של כבאות והצלה מחוז חוף על שריפה בדירת מגורים ברחוב מנחם בגין בקרית מוצקין עם חשש ללכודה בדירה. חמישה צוותי כיבוי הוזנקו למקום האירוע ועם הגעתם פרצו לדירה הבוערת וצילמו ממנה אשה ללא רוח חיים.
כוחות מד"א שהוזעקו למקום ביצעו באשה פעולות החייאה אולם נאלצו לקבוע את מותה.

מפקד צוות הכיבוי הראשון שהגיע רס"ר ערן כהן מספר :
"הגענו לשריפה בדירה בקומת קרקע בבניין רב קומות. פרצנו את הדלת הנעולה באמצעות פורץ דלתות כשההודעה על לכודה התבררה כנכונה חילצנו אותה אל מחוץ למבנה והעברנו אותה לטיפול החייאה של חובשים ופארמדיקים."

תוך זמן קצר הצליחו לוחמי האש להשתלט על השריפה תוך שהם מבצעים סריקות לאתר להורים נוספים ופועלים לשחרור העשן הרב שהצטבר בדירה.
חוקר הדליקות של כבאות והצלה לישראל קבע כי השריפה נגרמה ככל הנראה מכשל חשמלי בתוך חדר הארונות.
מדובר כבאות והצלה נמסר: "לוחמי האש חוזרים ומדגישים את חשיבות התקנת גלאי העשן בדירה שמתריע על תחילת שריפה לדיירים במבנה והוכח לא פעם כמציל חיים".

ראובן קושלביץ מתנדב זק״א צפון, שטיפל בזירה, אמר: ״מדובר באירוע קשה, שריפה שפרצה בדירה בקומת קרקע בשד׳ מנחם בגין בקרית מוצקין ככה״נ כתוצאה מקצר חשמלי במכשיר הונטה, לוחמי האש חילצו אישה בת 78 מתוך העשן הכבד והלהבות כשהיא ללא הכרה. צוותי מד״א נאלצו לאשר את מותה במקום, מתנדבי זק״א צפון מטפלים בכבוד המת בזירה הקשה. נסיבות השריפה נחקרת ע״י חוקרי המשטרה והכיבוי במקום".

צילום: דוברות כבאות והצלה

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.