לאחר שנים של תכנון ומאמצים להשלמת השיפוצים במקווה "טהרת אסתר" בבת ים, לפני ימים אחדים נחנך המקווה הראשון בעיר שהונגש לבעלי מוגבלויות. במעמד רבני העיר בת ים, שר הפנים הרב אריה דרעי, השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין, ראש העיר מר צביקה ברוט וסגניו אורי בוסקילה ויהודה הרוש, יו"ר  המועצה הדתית בנימין אלחרר והמשנה לראש העיר מר רפאל ברנז, הוסר הלוט מהמקווה הנגיש הראשון בעיר.

המקווה, ששוכן ברחוב הלפר בעיר בתים, הוקם לפני שנים רבות באמצעות התורמת גב' אסתר שוואקה, וכעת הוא שופץ והונגש לראשונה לטובת בעלי מוגבלויות הזקוקים להנגשה. לאחר שנים בהן לא חלה התקדמות בבנייתו המחודשת של המקווה, עם כניסתו של ראש העיר הנוכחי נוצר שיתוף פעולה חסר תקדים בין המשרד לשירותי דת לעיריית בת ים שהביא לחניכת המקווה החדש והמונגש.

במהלך טקס חנוכת המקווה, הודה השר הרב אריה דרעי לעיריית בת ים והעומד בראשה שלא חסכו במאמצים על מנת להשלים את תהליך הבנייה והשיפוץ של המקווה מונגש הראשון בבת ים. "בת ים היא סמל של שיתוף פעולה מבורך בין כלל המגזרים", אמר השר הרב אריה דרעי, "ואני מקווה שהיא תשמש דוגמה לערים אחרות לכבד את שירותי הדת ולהעניק לציבור את מה שמגיע לו".

בהמשך הדברים התייחס השר הרב דרעי לפעילות שהתקיימה מאחורי הקלעים להשלמת הבנייה של המקווה. "נאבקתי רבות עבור תקציבי שירותי הדת בישראל מתוך הבנה שמדובר בשירותים מינימליים והכרחיים עבור התושבים", הוא גילה. "כשמבקרים במקום ראים כמה מחשבה הושקעה עבור הציבור הזקוק לנגישות, שלא היה לו עד כה פתרון הולם".

השר לשירותי דת, הרב יצחק וקנין, התייחס גם הוא לתהליך הבנייה ואמר כי מיום כניסתו לתפקיד הוא משתדל שתקציבים יהיו לטובת פרויקטים מעין מקווה זה. "היום, ברוך השם, אני זוכה לעבור מעיר לעיר ולגזור סרטים למקוואות ומבני דת שונים שבנייתם הסתיימה". השר ציין לשבח את פעילותו של יו"ר המועצה הדתית בעיר ר' בני אלחרר "פעילותו הברוכה של יו"ר המועצה הדתית ר' בני אלחרר משמשת כמודל לחיקוי בערים נוספות"
את שורת הנואמים חתם ראש העיר, מר צביקה ברוט, שסיפר כי בפגישת העבודה הראשונה שלו עם יו"ר המועצה הדתית בנימין אלחרר, עלה הצורך הגדול במקווה נגיש לבעלי מוגבלויות. "כמי שהנושא קרוב מאד לליבו, מיד נרתמתי לסייע ולהיות נכון לכל צורך שעלה מהשטח כדי שהדבר יצא אל הפועל במהירות האפשרית ובאיכות מרבית", כך ראש העיר.

במשרד לשירותי דת מציינים כי מדובר באחד מתוך 45 מקוואות מונגשים בלבד הפזורים ברחבי הארץ. "מתוך כ-700 מקוואות הפזורים ברחבי הארץ", אומר מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עו"ד עודד פלוס, "רק כ-45 מתוכם מונגשים ברמה גבוהה לבעלי מוגבלויות. לאחר פעילות מאומצת של כלל הגורמים הנוגעים בדבר, התאפשר תהליך הבנייה מחדש של המקווה בבת ים, ואני מקווה שזה יהיה תחילה של השקעה נרחבת להנגשת מקוואות ברחבי הארץ לטובת בעלי מוגבלויות. הנושא נמצא בראש סדר העדיפויות של המשרד, כאשר בעתיד נוכל לראות מקוואות נוספים שהופכים למונגשים".:עוד באותו נושא