משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד ליד קברו
משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד ליד קברו

שבוע לאחר הירצחו של הרב רזיאל שבח הי"ד בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד, עלו בני המשפחה לקברו, שם אמרו מזמורי תהילים. קודם לכן בבית המשפחה כתב אלדן, אחיו של רזיאל, את האותיות הראשונות בספר התורה לזכרו של הרב שבח הי"ד. משה שבח, אביו של רזיאל אמר מעל קברו  הטרי של בנו בעלייה לקבר: "התפלל למעננו בני שראש הממשלה יפתח את לבו לבניין ארץ ישראל". דגן: "אני מבטיח לך כאן מעל הקבר שלך: אנחנו נפעל להסדרת חוות גלעד שכ"כ אהבת"

את ספר התורה לזכור של הרב רזיאל הי"ד תרם זאב הורביץ מברזיל.

יעל, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, על קברו. צילום: טל מאיר
יעל, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, על קברו. צילום: טל מאיר
משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד ליד קברו
משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד ליד קברו

אתמול הגיע השר גלעד ארדן לניחום אבלים בבית משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בשבוע שעבר בפיגוע ירי. "‏משפחה חמה ומדהימה שנותנת לכולנו השראה ודוגמא מהי אהבת הארץ והאדם", אמר השר ארדן לאחר הביקור. "יש הזדמנות היסטורית להסדיר מיד את חוות גלעד כיישוב ולהעביר מסר ברור למחבלים שהרצח לא רק שלא פגע בהתיישבות אלא חיזק אותה. אסור לנו להחמיץ אותה. אני מתנצל על כך שאת ההבנה מה צריך לעשות כאן ואיך לחזק את חוות גלעד, את הישוב הנפלא עם התושבים היקרים שמתגוררים כאן אנחנו נזכרים רק כשקורים אירועים כל כך קשים.

"האמירה של שר הביטחון מיד אחרי הרצח, שאנחנו נסדיר את חוות גלעד, נהפוך אותו לישוב בארץ ישראל, ובעקבות הרצח יבואו עוד רבים וטובים להתגורר ולחזק את האחיזה שלנו בארץ. ישראל. אין מסר יותר חזק מזה כלפי הרוצחים כלפי הרשות הפלסטינית שהיא בעיני שותפה לרצח הזה כי היא משלמת למחבלים ולבני משפחותיהם. כל שר צריך להיות מחויב לכך שכבר ביום ראשון הקרוב נתמוך ביוזמה של שר הביטחון ונדרוש לאשר את ההצעה. להסיר כל מכשול משפטי או אחר, לאשר את חוות גלעד כישוב במדינת ישראל ולא רק חשמל ומים צריך לחבר לכאן אלא כבר לאשר עוד בניה, עוד תושבים זה המסר החזק ביותר כלפי הרוצחים השפלים".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20