חייל לשעבר שהיה בדרכו למילואים נדהם לגלות שאפליקציית WAZE כיוונה את נסיעתו דרך רחוב על שם יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת, שבמועצה מקומית ג'ת, הממוקמת בתחומי הקו הירוק. כך פורסם לראשונה בארת 'וואלה!'. אותו יאסר ערפאת, שהקים ועמד בראש ארגון הטרור פת"ח, יחד עם יו"ר הרשות הנוכחי מחמוד עבאס (אבו מאזן).

רחוב יאסר ערפאת. מתוך: גוגל מפות
רחוב יאסר ערפאת. מתוך: גוגל מפות

 

"יאסר ערפאת אחראי לרציחתם של אלפי ישראלים במהלך השנים. לכל אורך תפקידיו השונים, הן בתפקידו כיו"ר ארגן הפתח והן בתפקידו כיו"ר אש"ף ראה בטרור ובהרג ישראלים מטרה נעלה. בין השאר צוטט כאומר: 'הם היו מעדיפים אותי אסיר או מגורש, אבל אני אומר: רק שאהיד, שאהיד, שאהיד!'", נכתב במכתב ששיגרה תנועת 'אם תרצו' לשר הפנים אריה דרעי. המכתב נשלח בעקבות פנייתם של מספר נכי צה"ל לתנועה לאחר שהדבר נודע לאחד מהם ע"י אותו חייל מילואים.

"קריאת רחוב על שמו במועצה מקומית במדינת ישראל על שמו של ארכי רוצח היא לעג לרש ומהווה יריקה בפרצופם של אלפי הישראלים שנהרגו ונרצחו בפיגועים במהלך השנים. כמי שאמון על המועצות המקומיות, אבקש כי זעקתם של לוחמי צה"ל תישמע ותפעל בכל הדרכים העומדות לרשותך כדי להפסיק את החרפה הזו", נכתב.

"ארכי רוצח". יאסר ערפאת. צילום: צביקה ישראלי, לע"מ
"ארכי רוצח". יאסר ערפאת. צילום: צביקה ישראלי, לע"מ

 

משרד הפנים מסר בתגובה כי "משרד הפנים לא אישר למועצה המקומית ג'ת לקרוא רחוב על שמו של יאסר ערפאת ובקשה כזאת כלל לא נשלחה למשרד הפנים. לא הוגשה בקשה מטעמה של מועצה מקומית ג'ת לאישור שם הרחוב".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20