הלילה (שלישי) תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של שתי תשתיות צבאיות השייכות לארגון הטרור חמא"ס בצפון ובדרום רצועת . כך נמסר מדובר צה"ל. התקיפה בוצעה בתגובה לירי רקטת תלול המסלול שבוצע אמש לעבר שטח המועצה האזורית שער הנגב. עוד נמסר מצה"ל כי "מתוקף היותו של ארגון הטרור השליט ברצועה, הוא הנושא באחריות לכל ניסיון פגיעה במדינת ישראל".

צה"ל תוקף עמדות חמאס בצפון הרצועה בתגובה לירי הרקטה הבוקר. צילום: דובר צה"ל
צה"ל תוקף עמדות חמאס בצפון הרצועה צילום ארכיון: דובר צה"ל

אמש התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. באופן חריג לא נשמעה אזעקה כיוון שהשיגור בוצע לעבר שטח פתוח. ארגון אכנאף בית אל-מקדס בעזה, שנשבע אמונים לדאעש, נטל אחריות על הירי. לפי הערכות בצה"ל חמאס הוא לא העומד מאחורי השיגור.

בהודעה לקיחת אחריות מאת  אכנאף בית אל-מקדס נמסר: "בעזרת אללה הצלחנו לפגוע בנתיבות היהודית שנמצאת על אדמת המוסלמים הכבושה", נכתב בהודעה, במסגרת הג'יהאד המתמשך נגד אויבי האללה היהודים וכנקמה לכבוד אחינו ואחיותינו בבית אל-מקדס. לא יהיה בטחון ליהודים בארץ המוסלמים כל עוד בגופנו יש דופק".

חמאס האשים הלילה את ישראל בהמצאת טענות כוזבות לירי רקטה כדי להצדיק תקיפה בעזה. "הטענה הישראלית לירי של רקטה מרצועת עזה ו'פרסום' כרוז בשם דאעש כדי לתרץ את מה שקרה בעקבות זאת – הסלמה ותקיפה של מוצבים של ההתנגדות – הם משחק ישראלי מסוכן ושקוף". בחמאס הזהירו כי ישראל תישא בכל ההשלכות לצעדים ולמדיניות שלה.

מדובר בירי ראשון מהרצועה לעבר עוטף עזה מאז אמצע חודש מרס, כמה שבועות קודם לכן התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. כעבור זמן תקף צה"ל מטרות של חמאס בצפון . גם בחודש פברואר שוגרו כמה רקטות לאזור.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.