התפרעויות המחבלים בגבול עזה. צילום: פלאש90

 

גם יום שישי האחרון היווה אתגר לכוחות צה"ל שנערכו להפגנות אלימות על גדר הרצועה. ביום שישי לקראת סיום ההפגנות החלו מאות מתפרעים לנסות לפרוץ לשטח ישראל ולשרוף את סמוך למעבר קרני. המתפרעים התקרבו לגדר, השליכו מטענים, רימוני-יד ובקבוקי תבערה, יידו אבנים וניסו להצית את הגדר.

התפרעויות המחבלים בגבול עזה. צילום: פלאש90

 

מדובר צה"ל נמסר כי הכוחות הגיבו על-פי הנהלים ובלמו את ניסיון החדירה. מאוחר יותר בלילה שבן שישי לשבת צה"ל הגיב בתקיפה באמצעות כלי טייס של שש מטרות טרור השייכות לכוח הימי של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לפעולות הטרור וניסיון החדירה הנרחב לשטח ישראל מוקדם יותר היום".

התפרעויות המחבלים בגבול עזה. צילום: פלאש90

 

עוד נמסר מדובר צה"ל כי "מזה מספר שבועות מוביל ארגון הטרור חמאס הפרות סדר אלימות המהוות כסות לשורה של פיגועי טרור כנגד תשתיות טרור, כוחות הביטחון ואזרחים". בצה"ל מבהירים כי חמאס ממשיך להוביל ניסיונות חדירה אלימים ורחבי היקף במסגרתם הובילו פעילי טרור של ארגון הטרור חמאס מאות מפרי סדר אלימים ובהם לכיוון שטח ישראל תוך שהם משליכים מטענים, רימון-יד ובקבוקי תבערה ואף פגעו והדליקו את גדר המערכת.

התפרעויות המחבלים בגבול עזה. צילום: פלאש90

 

"צה"ל רואה בחומרה רבה מאוד את הניסיון המתמשך של ארגון הטרור חמאס להפוך את מרחב הגדר למרחב של אלימות וטרור בכסות אזרחית תוך ניסיונות חוזרים ונשנים לפגיעה והשחתה של תשתיות הביטחון וההגנה. צה"ל לא ייתן לשימוש ציני באזרחים בהם ילדים, נשים ואנשים עם מוגבלויות להוות כסות לפעילות טרור מתמשכת כנגד אזרחי ישראל וכוחות צה"ל, וימשיך להגיב ביד קשה לכל ניסיון טרור מסוג זה".

התפרעויות המחבלים בגבול עזה. צילום: פלאש90

 

"התגובה להמשך אירועים מסוג זה לא תתוחם למרחב הגדר, וארגון הטרור חמאס יישא בתוצאותיה גם בעומק שטח רצועת עזה. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה מעל ומתחת לקרקע", נמסר מדובר צה"ל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.