דובר צה"ל מוסר כי לפנות בוקר חיל האוויר באמצעות מטוסי קרב טרור תת-קרקעית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת . כמו כן, שתי מטרות טרור של הכוח הימי של ארגון הטרור חמאס.

תקיפת צה"ל החודש. צילום ערבי

 

התקיפות בוצעו בתגובה להצתת עמדה צבאית בשטח ישראל אתמול בבוקר (ג') על ידי מספר מחבלים שחצו מרצועת עזה, וכן בתגובה להמשך ניסיונות ההעברה של רחפנים ועפיפונים לשטח ישראל לצורכי טרור והבערת שטחים.

חוליית המחבלים רגע לפני שחדרה לשטח ישראל והציתה את העמדה הצבאית. צילום: רשת 'פלסטיין אינפו סנטר' המזוהה עם חמאס

 

"צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל, תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל", מסר דובר צה"ל.

גם הפעם הבהירו בצה"ל כי "ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה מעל ומתחת לקרקע, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המתבצעות מעזה כנגד אזרחי ישראל וריבונותה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב הבוקר (ד') להשמדת המנהרה ואמר כי "הניסיונות לתקוף את מדינת ישראל מהאוויר, בגדר ומתחת לאדמה ייחסמו בקיר ברזל ובעוצמה של צה"ל. טוב שראשי החמאס יפנימו כי הפרויקט הצבאי שלהם הוא כישלון וישקיעו המשאבים בשיפור חייהם של תושבי עזה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא