דף הבית > אקטואליה וחדשות > בתגובה לאירועים בעזה: אינדונזיה אוסרת על כניסת ישראלים

בתגובה לאירועים בעזה: אינדונזיה אוסרת על כניסת ישראלים

שבועיים בלבד אחרי שהודיעה כי תעניק ויזות תייר לישראלים, הפכה המדינה המוסלמית הגדולה בעולם את החלטתה והודיעה על ביטול הוויזות ואיסור כניסת ישראלים לשטחה 

בצעד חסר תקדים, כשבועיים בלבד אחרי שהודיעה כי תעניק ויזות תייר לאזרחים ישראלים, הודיעה היום (שני) המדינה המוסלמית הגדולה בעולם על ביטול הוויזות ואיסור כניסת ישראלים לאינדונזיה. בנימוקים להחלטה צוינו הרג עשרות "המפגינים" בעזה על ידי צה"ל.

על אף ששתי המדינות אינן מקיימות ביניהן יחסים דיפלומטיים, לאורך השנים נהגו ישראלים רבים לבקר באינדונזיה עם דרכון זר או במסגרת קבוצתית ולהוציא אישור זמני או ויזת עסקים דרך נציגויות המדינה בסינגפור או בתאילנד.

זאת ועוד, באוגוסט 2009 נוסדה בתל-אביב לשכת המסחר ישראל-אינדונזיה שמטרה – בצמוד לשגרירות ישראל בסינגפור – לקדם יחסים כלכליים בין ישראל לאינדונזיה בהעדר יחסים דיפלומטים בין שתי המדינות.

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

המשטרה חוקרת: אלפים בהלוויית המחבל מאום אל-פאחם

אלפים השתתפו לפנות בוקר בהלוויית המחבל מאום אל-פאחם, בניגוד להוראות המשטרה. המשתתפים קראו ב"רוח ובדם נפדה אותך שהיד" ו"ברוח ובדם נפדה את פלסטין". במשטרה פתחו בחקירה. ליברמן: ״תוכניתי לחילופי שטחים ואוכלוסיות רלוונטית מתמיד״