מבזה את חללי מערכות ישראל. אתמול (רביעי) פרסמו בתאגיד שמות של מספר חברי שלא עלו למקום ריאלי בפריימריז והחליטו "להנציח" אותם כשם שמנציחים את חללי מערכות ישראל. כך פורסם לראשונה באתר 0404.

תאגיד השידור הישראלי '' מחזיק בדף פייסבוק סאטירי הנקרא '' (הומור עצמי על מותג התאגיד ''). בדף הפייסבוק המדובר, מעלים בין היתר סאטירה פוליטית. תחת השם 'יזכור' וליד נר נשמה עלו תמונות של מספר חברי כנסת בליכוד שלא העפילו בפריימריז וכן של שר התקשורת .
על מנת ללעוג למתמודדים, בחרו בתאגיד להביא ציטוטים של החכ"ים, אשר לדעת אנשי התאגיד מזלזלים בכבודם.

על פניו המפרסמים בדף של התאגיד, מגיעים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, שכן חלק הארי מהפרסומים בדף תוקפים את הימין. השמאל כמעט שאינו מוזכר וגם אז הסאטירה נגדו דלה ביותר. יצוין כי התאגיד אינו בבעלות פרטית אלא חברה ציבורית אשר אמורה הייתה לייצג את כל שכבות העם והיא מתקיימת מכספי הציבור בסכום של כ-800 מיליון שקלים.

השר איוב קרא אף הוא הופיע בפרסומים המביכים. השר הינו אח שכול, אשר אח נוסף שלו נפצע קשה בלבנון ושני דודיו נהרגו לאחר שלחמו לצד היהודים עוד בטרם הקמת המדינה. בתאגיד בחרו לשים את תמונתו מתחת למילה 'יזכור' ולצד נר נשמה.

מתאגיד השידור בציבורי 'כאן' לא התרגשו מההסתה שיצרו ומסרו בתגובה לחדשות 0404: ״שם הוא עמוד סאטירי המתייחס לבחירות מזווית סאטירית, בדומה לתוכנית סאטירית, וכך יש להתייחס אליו. שמחים שהעמוד הטרי מייצר עניין וקשובים גם לביקורת".

אלא שבהמשך ונוכח הביקורת נמסר לחדשות 0404: "קשובים לביקורת גם כשמדובר בעמוד סאטירה. לאחר בחינת הנושא הוחלט כי הוא חרג מגבולות הסאטירה. הפוסט הוסר ואנו מתנצלים בפני מי שנפגע".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.