No Tag To Print

מרואן ברגותי פלאש 90
יו"ר כחול לבן - בני גנץ. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

בשמאל חוגגים ותוקפים את ראש הממשלה נתניהו

כחול לבן: אין לנתניהו מנדט לקבוע דברים

בשמאל חוגגים ותוקפים את ראש הממשלה נתניהו:

מכחול לבן נמסר: "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל. כי קיים חשש, אני חייב להגיד, אמיתי ולא בלתי מבוסס, שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא לפי האינטרס הלאומי". יו"ר כחול לבן בני גנץ על החלטת היועמ"ש: "יום עצוב מאוד למדינת ישראל".

ראשי 'כחול לבן'.צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח״כ תמר זנדברג: "עכשיו זה סופי. ראש הממשלה לא יכול לכהן ולו יום אחד. אין לו מנדט לנהל את המדינה. עליו להתפטר הערב. אם לא יעשה זאת אסור לאיש לשבת בממשלתו או במפלגתו. אסור לו לרוץ לבחירות ואינו יכול לקבל מנדט להרכיב ממשלה. עליו לעזוב את החיים הציבוריים היום".

ח"כ תמר זנברג. פלאש 90
ח"כ תמר זנברג. פלאש 90

ח"כ מרב מיכאלי על החלטת היועמ"ש: "לא החלטת היועץ מסיימת את דרכו של נתניהו אלא העובדה שאין לו רוב בקלפי ואין לו יותר יכולת להרכיב ממשלה. הוא נכשל כמנהיג בחברה, במדינאות ובבטחון והאישומים נגדו הם תוצאה של התנהלות לקויה ומושחתת ולא סוגיה פוליטית שניתן לשאת ולתת בה".

ח״כ איציק שמולי: ״מלא יהיה כלום כי לא היה כלום הגענו לכתב האישום החמור בהיסטוריה של המדינה שהוגש כנגד נבחר ציבור בעבירות של טוהר המידות. נתניהו איבד כל סמכות מוסרית וציבורית לקבל החלטות בשם העם ומדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה שכבול לענייניו בבית המשפט בבוקר וצריך לכנס קבינט בטחוני בלילה. עליו לפנות את מקומו כדי לנהל את ענייניו מחוץ לפוליטיקה ולהפסיק להשתלח ולשסע את שליחיו במערכת אכיפת החוק שעשתה עבודתה נאמנה באופן מקצועי ויסודי. הדבר יאפשר ברגע גם הקמת ממשלת אחדות עם הליכוד ויחלץ את ישראל מהתסבוכת הפוליטית שאליה נקלעה״.

ח"כ איציק שמולי. צילום: פלאש90

ח״כ היבא יזבק: ״‏תם עידן נתניהו! הגיע הזמן שימצא את מקומו בכלא! מדובר בפוליטיקאי מושחת וגזען שבין פשעיו ניתן למנות גם מדיניות של אפלית החברה הערבית, הסתה פרועה כלפי חברי הכנסת הערבים ותחזוקה שוטפת של מדיניות כיבוש ומצור אלים. גם בגין פשעים אלה הוא צריך להשפט״.

ח״כ עפר שלח, כחול לבן: ״הנה זה מתחיל: נתניהו ואנשיו במאמץ אחרון להחריב את מערכת המשפט כדי להציל את ביבי.
לא ניתן לזה לקרות. ולא ניתן לאיש עם כתב אישום על שוחד להיות רוהמ״.

ח"כ עופר שלח. צילום: פלאש 90

ח"כ תומא-סלימאן בתגובה לכתב האישום: "‏ביבי יימצא אשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. אבל גם בהסתה, גזל, חרחור מלחמה, העמקת פערים וכיבוש. אנחנו נסלק אותו מהחיים הציבוריים עוד לפני שישלח לכלא".

ח״כ סמי אבו שחאדה- הרשימה המשותפת: "אנחנו ברשימה המשותפת, שזכתה באמון הציבור, נמשיך לשרת את האזרח ולייצג אותו בנאמנות, בעוד שהמושחת מבלפור שהואשם הערב בשוחד והפרת אמונים יסיים את דרכו הפוליטית בצורה מבישה בכלא מעשיהו. זהו סופו של כל מושחת שמסית לגזענות באותה הקלות בה הוא משקר".

ח״כ ג׳אבר עסאקלה בטוויטר: "נתניהו, מוסרית וערכית אתה צריך להתפטר מכל תפקידיך"!

ח"כ גבי אשכנזי, בתגובה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה: "יום בו מוגש כתב אישום נגד ראש ממשלה, הוא יום עצוב למדינת ישראל. אני מקווה בשביל נתניהו ובשביל אזרחי ישראל שייצא זכאי, אבל אין ספק שכעת הוא צריך להתרכז בניהול המשפט שלו ולא בניהול המדינה. העניינים המשפטיים של נתניהו משתקים את מדינת ישראל כבר 3 שנים. ודי. הגיע הזמן להסקת מסקנות ולחשבון נפש. הגיע הזמן לשים את ישראל לפני נתניהו".

גבי אשכנזי. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90