עומסי החום לא פוסחים על חיות הבר ואתמול נרשם שיא יומי של כל הזמנים עם קרוב ל100 קריאות מאזרחים עירניים לחיבולנס של רשות הטבע והגנים – מערך של מאות מתנדבים ברחבי הארץ שמעביר חיות בר פגועות ברחבי הארץ, לטיפול במרפאות לחיות, תחנות מעבר בבתי מתנדבים ובעיקר לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת גן.
ממוצע הקריאות היומי לחיבולנס עומד על כעשרים קריאות. בין החיות שהועברו אתמול לטיפול על ידי החיבולנס ומתנדביו גוזלי ציפורים ועופות כגון: בזים, אוח, סיסים, ינשופים ותנשמת.
באחד המקרים החל בביצוע איסוף של כ-15 חיות בר מרמת הגולן, הגליל, חיפה וטבעון לאחר שסיים את יום עבודתו והעבירם לטיפול ראשוני של מתנדבת אחרת המוסמכת לכך בשם יעל מכפר סבא. משם הועברו להמשך טיפול בבית החולים לחיות בר.
לדברי אילנה דקל-רוזנברג, מפעילת החיבולנס: “במקרים בהם אנו מזהים פגיעה, פציעה או תשישות חריגה של חיית הבר אנו אוספים את החיה באמצעות מערך המתנדבים המדהים שלנו שעושה עבודתו בכל שעות היום והלילה ומפנים לטיפול מקצועי בבית החולים לחיות בר ומרפאות אחרות בהתאם להתמחותם”.
בתוך כך, גם פקחי רשות הטבע והגנים הפזורים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ מדווחים על עלייה ניכרת בפינוי חיות בר לטיפול ורק אתמול הועברו גם שני צבאים פגועים לבית החולים לחיות בר של הרט”ג ברמת גן.
ברשות הטבע והגנים מבקשים בנוסף להבהיר לציבור כי בימים אלו, עונת המלטות הצבאים נמצאת עדיין בעיצומה ועופרים (צאצאי הצבאים) רבים נמצאים בשטחים הפתוחים. יש לזכור שעופר בודד בשטח לרוב אינו נטוש אלא ממתין כדרך הטבע לאימו שתניק אותו. במקרים בהם מזהים עופר בודד אין להתקרב אליו, ואסור לגעת ולאסוף אותו כי כל פעולה כזו עלולה לחרוץ את גורלו ולמנוע מאימו לחזור ולהניק אותו מה שימנע ממנו את האפשרות שלו לחזור לטבע הפתוח.
יפי הלוי

יפי הלוי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.