מטוס F16 של , צג המטוס ושרידי טיל נ.מ סורי שנפלו במושב בעמק יזרעאל. צילומים: רויטרס, פלאש 90

 

בעקבות המצב הביטחוני והאיומים מכיוון לתגובה אפשרית על ההפצצה של בסיס T4 בשבוע שעבר בסוריה, בצה"ל נערכים ומעלים כוננות. בין היתר, הוחלט בחיל האוויר לבטל השתתפות של מטוסי קרב ברגיל בינ"ל באלסקה. על פי הערכת המצב בחיל האוויר, הוחלט להשאיר את המטוסים בישראל ולהתכונן לכל תרחיש אפשרי, כולל הסלמה מצד , סוריה ולבנון.

מוקדם יותר היום חשף צה"ל תמונות המוכיחות את ההתבססות האיראנית מעבר לגבול. גורמים בצה"ל אמרו היום: "ישראל תגיב בעוצמה לכל פעולה איראנית מתוך שטח סוריה".

התבססות איראנית בסוריה. צילום: דובר צה"ל

 

בין התמונות שנחשפו ניתן לראות צילומים של בסיס בכתב"מים האיראני בדיר א-זור, שמאכלס מטוסים שמובילים כלי נשק מאיראן לסוריה. שדה התעופה צייקל ותמונות המראות את ההתבססות של כוח קודס של משמרות המהפכה אליו מתנקזים טילי קרקע-קרקע, המערך האווירי ומערכות ההגנה האוויריות.

בצה"ל הבהירו כי האיראנים משתמשים בתשתיות סוריות בבסיסים של חיל אוויר ומשם מעריכים בצה"ל תצא התגובה. בין היתר חוששים כי האיראנים יוציאו מאזורים אלו פיגוע באמצעות כטב"ם חמוש או יבצעו ירי של טילים מדויקים.

מדובר צה"ל נמסר: ״השתתפות חיל האוויר לראשונה בתרגיל ה״רד פלאג״ באלסקה תתקיים כמתוכנן במהלך חודש מאי. לאור הערכת מצב בחיל האוויר הוחלט להתאים את השתתפות המטוסים בתרגיל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.