מיקו פלד, בנו של אלוף צה"ל במיל. ואיש השמאל הקיצוני מתי פלד וקרוב משפחתו של אחד מהחותמים על מגילת העצמאות, הרצה השבוע בפני צוערים בקורס קצינים של 'משמרות המהפכה' באיראן בהזמנת ממשלת הטרור של האייתולות.

מיקו פלד. צילום מסך מתוך ראיון שנתן בעבר לערוץ 10

 

פלד, שנולד וגדל בירושלים, משמש בעשור האחרון כאחד הדוברים הבולטים של תנועת החרם, ה-BDS, בארצות הברית. בשנת 2014, במהלך מבצע 'צוק איתן', פתח את קבוצת הפייסבוק “יהודים נגד הג’נוסייד” שהתגייסה לסייע ל”מאבק הפלסטיני לסיום האפרטהייד” וקראה ל”אנשי מצפון בעולם” לעשות כמותו. את ההרצאה שלו באיראן הוא פרסם השבוע באתר הפרו-פלסטיני Mintpress News.

מיקו פלד מרצה בפני צוערים איראנים. צילום מסך

 

מלווה במתורגמן מקומי, נשא פלד את דברי הנאצה שלו מול עשרות קצינים איראנים לעתיד ומפקדיהם, "שמנת היבול של הנוער האיראני", כפי שהוא מכנה אותם. "אני דווקא לא מארה"ב. אני ישראלי, בן של גנרל בצה"ל, וגם אני שרתתי בצבא הישראלי", הוא מציין בתחילת דבריו, "ואני כאן היום כי אני דוחה את הציונות ואת מדינת ישראל שהוקמה על אדמה פלסטינית גנובה, על חשבון חייהם של הפלסטינים". פלד דוחה את זכות האבות של עם ישראל על ארץ ישראל ומפרט בפני הצוערים את מזימת ההשתלטות הציונית, קמפיין השקר הישראלי ש"איראן" היא האיום האיזורי, האסון שישראל עתידה להמיט על האזור ו"רציחתה" של הפאראמדיקית העזתית בעלת "פני המלאך", שרק מכסה על זוועות "הכיבוש" בשדות הקטל של עזה"

הייחוס המשפחתי "המהולל" של פלד כולל גם את אחותו, אשת השמאל הקיצונית נורית פלד-אלחנן, פרופסור לחינוך בבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית, וכלת פרס סחרוב לזכויות האדם, וממייסדי "טריבונל ראסל" בנושא הפלסטיני, אשר שכלה את בתה סמדר בת ה-13 (אחייניתו של פלד) בפיגוע התאבדות במדרחוב בן יהודה בירושלים ב-4 בספטמבר 1997.
לינור בר-אל

לינור בר-אל