הישוב מעלה רחבעם השוכן על ספר המדבר למרגלות ההרודיון מנותק היום ממים ומחשמל, עם 40 מעלות בצל. מי שעומדת מאחורי הניתוק היא המועצה האזורית. זאת החל מספטמבר האחרון.
25 משפחות, כולל נשים, ילדים ואנשים מבוגרים, מנותקים כבר שמונה חודשים מתשתיות חיוניות לקיום.

לכאורה הטענות הן על חוב, אך התושבים סוברים כי הטענות הללו שקריות ברובן וכי לא הן הסיבה האמיתית לניתוק, ובכל מקרה אינן מצדיקות את הצעד האכזרי שלא נוהגים בו אפילו נגד חמאס בעזה.
מדובר בהתעללות צינית של ראש מועצת גוש עציון בתושבים שנמשכת מאז שנבחר בתחילת 2012.

מעלה רחבעם
מעלה רחבעם

 

מה בעצם הסיפור? מדובר בניסיון של גורמים בעלי אינטרס כלכלי לגרום לתושבים לעזוב את המקום ללא פיצוי בכדי לבנות על חורבותיו.
אותם גופים שהקימו את המקום מתנערים ממנו, תוך מתן תצהירים שקריים לבית המשפט.
מספיק רק לקרוא את תצהיר המועצה לבית משפט ותגובותיהם הנדהמות של ראש המועצה הקודם שאול גולדשטיין והמנכ"ל הקודם מאיר עמר, בכדי להבין את עומק הלכלוך.
אם לא הייתי יודע שזהו תצהיר המועצה, הייתי סבור שמדובר בתצהיר של תנועת 'שלום עכשיו'.

לקרוא ולקבל בחילה:
"יודגש כי הפניית הבקשה כלפי המועצה הינה משוללת כל יסוד, בין היתר מאחר ואין לה חובה חוקית לחבר תושבים למים וחשמל, היא אינה ספק מים וחשמל כאמור בדין, אין בשליטתה ו/או בבעלותה תאגיד מים ואין לה אף את היכולת לחבר את המבקשים למים וחשמל.
המועצה תציין כי המבקשים מתגוררים על דעת עצמם, וככל הידוע לה ללא זכויות כלשהן בקרקע במאחז שהקימו בתחום שיפוטה המכונה 'מעלה רחבעם'. זאת ללא היתרי בניה וכמובן מבלי שקבלו טפסי אכלוס כנדרש בדין.
נכון להיום לא הוסדר מעמדו החוקי של המאחז מעלה רחבעם המצוי על אדמות מדינה בשטח שכלל אין לו תב"ע מאושר. בעל הזכויות בקרקע עליה נמצא המאחז מעלה רחבעם כפי הידוע למועצה הוא הממונה על הרכוש הנטוש הממשלתי. כי קרקע זו מעולם לא הוקצתה למאן דהוא על ידי הממונה ו/או ע"י ההסתדרות הציונית העולמית – החטיבה להתישבות.
המועצה תציין כי המבקשים עשו דין לעצמם ובניגוד לדין פלשו לקרקע שאינה שלהם והציבו עליה ללא היתרי בניה מבנים שונים יבילים ואחרים.
תוסב ליבו של בית המשפט הנכבד לכך כי המבקשים לא צרפו לבקשה, ואף אין ביכולתם לצרף לבקשה היתרי בנייה ואישורי זכויות על הקרקע אליה פלשו ועליה הציבו בניגוד לדין מבני מגורים.
המועצה תציין כי בניגוד לנטען בבקשה, לא מוכרת לה החלטת ממשלה הקובעת את הקמתו של מעלה רחבעם ושום החלטה כזו לא צורפה לבקשה.
המועצה תציין כי המבקשים בחוסר ניקיון כפיים הסתירו מעיניו של בית המשפט הנכבד כי פלשו לקרקע ללא קבלת זכויות וללא קבלת היתרי בניה והציבו את מבני המגורים שלהם במקום שאין תב"ע בתוקף".

אתם מבינים? לא המועצה היא זו שהקימה את מעלה רחבעם, לא המועצה היא זו שסללה כביש, לא היא זו שהציבה את הקראוונים ולא היא זו שחיברה מים וחשמל למקום. לא המועצה הציבה עמודי תאורה, אלא המבקשים עשו דין לעצמם.

מעלה רחבעם3

 

להלן תגובתו של שאול גולדשטיין, ראש המועצה הקודם שעזר לנו רבות בהקמת הישוב:
"מה יש לומר על כזו תגובה של המועצה? אם אכן זה הניסוח והוא מוצג בהקשר הנכון הרי שהדברים חמורים ביותר!
המועצה, יחד עם אמנה והחטיבה להתיישבות, עמדו מאחורי הישוב לאורך כל הדרך. אלמלא התושבים הגיבורים של המקום היו שם היום שדות ובתים של זעתרה.
כמועצה ניסינו כל הדרך לקדם תב"ע למקום אך ללא הצלחה. צריך להמשיך ולנסות.
ולגבי החקירה, כבר עברתי אותה בכמה הזדמנויות. אז אמרנו בייעוץ היועמ"ש למועצה: הכל בסמכות וברשות. שאם היה המצב כמו בכל שאר הארץ בכלל לא היתה בעיה.
ובאשר ליחסי הישוב עם המועצה היום, איני בקיא אבל בטוח שהמצב חייב להשתנות.
שנזכה ליישב את הארץ בטוב!".

תגובתו של מאיר עמר מנכ"ל המועצה לשעבר: "ואללה נפלו על הראש".

מדובר בהתנערות של הנהגת המועצה הנוכחית מחלקה של המועצה בהקמת המקום. כל האמצעים כשרים בכדי לסלק את אותם אנשים שהקימו את המקום וחיו בתנאים-לא-תנאים במשך 14 שנה.
התנהגות המדיה הימנית ואנשי הציבור מימין בסיפור מעוררת יותר מהרמת גבה. מסתבר שכמעט כולה מתייצבת לימין דוידי פרל, ראש המועצה הנוכחי, מבלי לבדוק את העובדות ותוך מתן שקט תקשורתי שמאפשר לו "לגמור את העבודה".

כל השנים חשתי גאווה להשתייך לציבור הדתי לאומי. אבי היה שליח בני עקיבא בשוויץ, שם נולדתי. מציריך עברנו לנתיבות, שם הקים אבי את המתנ"ס הנוכחי וניחל אותו. אחכ ניהל את המתנס בקרית ארבע . אני בעקבותיו הגעתי למעלה רחבעם לעשות ציונות. כשהגענו הדרך היתה 50 דקות מירושלים וירו בדרך. חיינו בתנאים לא תנאים אבל היינו יקירי המערכת .עודדו אותנו לשתול עצים ולהפריח את השממה כי אם לא נהיה שם יהיה שם מאחז פלשתיני..פתאום כשזה רבע שעה מירושלים והקרקע שווה כסף מתייחסים אלינו כאנשי נדלן. פתאום מטעי הזיתים שלנו הם מטרד. וכל האמצעים כשרים בשביל להזיז מהדרך את מי שבאותו רגע. לא מתאים לאג'נדה. אין חמלה אין יושר מינימלי. תרבות השקר והשחיתות פושה בכל חלקה טובה.
באמת ובתמים האמנתי שאנחנו שונים. שהפוליטיקאים שלנו לא מושחתים או פחות מושחתים והתבדיתי.

היום אני אומר בצער שאני מתחיל להתבייש שאני חלק מהציבור הדתי לאומי.

 

תגובה מועצה

20 News

20 News