פחות משבועיים לאחר שנדקר עשרות פעמים בכל חלקי גופו ע"י מחבל, ונפצע באורח באורח אנוש, השתחרר היום (רביעי) גבריאל לביא מבית החולים.

ביום שישי בבוקר, לפני פחות משבועיים, חזר גבריאל לביא מתפילה בכותל, והיה בדרכו הביתה. מחבל שהגיע מאחוריו דקר אותו פעמים רבות בכל חלקי גופו, ופצע אותו אנושות.  לביא פונה ביה"ח שערי צדק בירושלים, שם הובהל במהירות לניתוח חירום וטופל במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים.

היום (ד') טרם שיחררו מבית החולים פגשו לביא ואישתו את צוות מד"א שטיפל בו שטח,  והודו להם בהתרגשות על הטיפול הרפואי והפינוי המהיר לבית החולים, שהצילו את חייו של לביא.

"אני רוצה להודות לפראמדיקים ולחובשים של מד"א, לצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק, לכל החברים, למשפחה, וכמובן להודות על התפילות של עם ישראל. ברגע הפיגוע לא פחדתי, הרגשתי שהשם איתי ושהעם איתי. אני זוכר שבאותו בוקר הלכתי לישיבת שובו בנים, ולאחר מכן לכותל. בדרכי חזרה הביתה, סמוך לשער שכם, המחבל תקף אותי מאחור, ודקר אותי", שחזר גבריאל לביא, "הסתובבתי וראיתי את המחבל מולי. לא היה לי הרבה מה לעשות, רק התפילין היה לי ביד. לאחר מספר דקירות איבדתי הכרה ונפלתי. המחבל חשב שמשימתו הושלמה, ועזב אותי".אילת כהנא

אילת כהנא