קריאת חירום

בני גנץ

בשביל שלא יהיה אוסלו ג'

מתן פלג, יו"ר אם תרצו קורא לאחדות בימין

שעות בודדות נותרו למועד הפתיחה להגשת הרשימות לכנסת. נראה, כי מחנה השמאל התעשת מהר יותר ממחנה הימין ועושה הכול, אבל הכול, כדי לנצח ולהחליף את השלטון. מדובר בצעד מתבקש מבחינתו, דמוקרטי לחלוטין ואם כבר להפסיד למחנה אחר, אז לנבחרי ציבור ולא לעריצות המשפטית באופן ישיר. למרות שהיא-היא, הרוח החזקה ביותר במפרשי השמאל. היא רוח רעה, מפני שניחוחה דמוקרטי הרבה פחות. אבל למה להפסיד כשאפשר לנצח?
המחנה הלאומי כלוא כעת בתוך מלכוד עצמי שלא היה כדוגמתו מזה שנים. כמו לפני הסכמי אוסלו הראשוניים , נראה שכל הטעויות נעשות באופן סדרתי. הן כדי להרחיק קולות והן כדי להפסיד קולות. בעוד השמאל בא למשחק רעב ומוכן להתפשר ולשאת בבוז כדי לנצח בסיכום הכולל [ראה ערך אורלי לוי] בימין לא מוכנים להתכופף כדי להרים.

התגובה הציבורית לכשעצמה בעייתית כי היא הופכת לנבואה שגשימה את עצמה. לכן הסיסמא "מחנה הימין לא יסלח, אם חלילה לא יהיה איחוד." מסוכנת, כי מה יקרה אם לא יהיה איחוד? יישרפו הגשרים? לא נלך להצביע?

הציבור חייב לנהוג בעניין הזה לא רק באיפוק אלא באחריות.
אם הולכים על שתי מפלגות בציונות הדתית- מוטב כבר לקרוא להצבעה לשתיהן מאשר להחרמת האחת.

ניתן לחשוב כי ריצה בשתי מפלגות מימין לליכוד היא מחשבה שתחזק את המחנה ותגרום לקולות מהימין הרך לעבור אל הימין החדש. יש לחשוב האם לנסות להרוויח שני מנדטים שנמצאים על הקרח או להסתכן בזריקת לפח של 5-6 מנדטים במקרה שלא יהיה איחוד מלא.

בשנים האחרונות הימין זרק באופן מסורתי מאות אלפי קולות ופגע בייצוגו בגלל שלא היו איחודים. בפעם הזו, ההתנהלות מחייבת הצבעה קרה ומחושבת ולא כזו מהבטן.

אין ספק, שמה שהבינו כבר בשמאל, בימין עוד לא השכילו להבין. לשם הדוגמא, הרשימה הערבית המשותפת מורכבת מקצוות שונים לחלוטין. נמצאים בה, קומוניסטים ולאומנים ערבים קיצוניים. אדוקים בדת וכאלה שלא. כולם גויסו למשימת העל שמטרתה אחת- לא לזרוק קולות לפח. מה עושה הימין בנידון? רב עם עצמו, בתוך מחנה שלא חומל על הטועים.

לכן נכון לעבוד כרגע בשני צירים. לדרוש איחוד- אבל לא להתבטא במושגים שיכולים לשרוף את הגשרים ולהשאיר מצביעים בבית.

אנו לא רוצים פה הסכמי אוסלו נוספים ואת אחמד טיבי כשר לביטחון הפנים שלנו, על הימין להתעשת ויפה שעה אחת קודם. אין זו שעה של משחקי כבוד, ארץ ישראל ומדינת ישראל נמצאים תחת סכנה מיידית בה חלילה נוכל להגיע למציאות שבה מדינת ישראל אינה דמוקרטית יותר ואינה יהודית יותר. על כלל הציבור להשמיע קול זעקה לאיחוד השורות ולאחר שמהלך זה יצלח בע"ה, לצאת בכל הכוח להצביע ולהציל את מדינת ישראל.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו"

It is not Android